Created with Sketch.

До кременчуцької толоки – із заздрістю

02.05.2019, 10:53

Кременчук авторові імпонував здавна. Ще з тих благословенних часів, коли у процесі формування нової історичної спільноти так багато важили пролетаріат з АвтоКрАЗ'ом. Навіть амбітні претензії наших трохи трачених снобізмом наддніпрянців на роль першого міста в області сприймалися як логічний вияв лідерського індустріального креативу. Було з чого копилити носа. І є. Онде й на світлині: «Майбутнє підмітаємо разом».

Авжеж, й Ворсклу з Дніпром не порівняти – як засвідчив спостережливий Микола Васильович, спроби долетіти хоч би до середини останнього вдавалися лише окремим пернатим відчайдухам, а наявність упорядкованої набережної у Кременчуці рівняє місто з Парижем на Сені, Лондоном на Темзі і Будою з Пештом на Дунаї. Дивитися на полтавську Ворсклу з мосту перед Південним вокзалом й по сьогодні уникають не лише естети.

Замальовка викликана враженнями від недавніх відвідин Кременчука. Ви б, люди, бачили, як наддніпрянський мурашник чепурив своє постзимове місто! Здавалося, усе до ноги старе і мале населення гребло, фарбувало, визбирувало, щось монтувало, пиляло, збивало, мило і білило. Знаєте, підстаркувата душа учасника спільного з вождем перенесення обаполів у Московському депі Сортувальному аж сплакнула…

35 тисяч кременчужан 20 квітня вийшли на грандіозне (епітет доречний, бо з подачі тамтешніх ЗМІ тягне на характеристику репетиції світової революції) прибирання свого ай лав Кременчук. Цю загальноміську весняну толоку із фінальним братанням дворів, виступами аматорських хорів і доречною чаркою з кулішом кременчужани зробили традицією. Тому не лише прогулянка прибраною і оздобленою дніпровською набережною з діючими атракціонами викликає у полтавця параліч естетичних рецепторів від порівняння із вбого-нудотним животінням нашого полтавського культурно-відпочинкового гетто – парку «Перемога». Зазирніть до будь-якого кременчуцького двору – тут відпрацьовані автошини стали лебедями, там на дереві примостилася русалка, тут на розмальованому чумацькому возику в'їжджає увесь бременський квартет, там… Неймовірно, але біля кожного під'їзду – урни для сміття!

Гаразд, визнаємо, що архітектурно-оздоблювальному штату мерії обласного центру бракує творчих навичок, мамаєвська українофобська епоха суттєво обкарнала почуття прекрасного. Але ж оголосити загальноміський суботник чепурунів з конкурсом на кращий двір, музикою і кульками міг би й пан Шамота. Попіаритися на різдвяній електриці від млинзаводу увесь цвіт української соціал-демократії до Полтави злітався, вождь особисто грався рубильниками, а на однозначно суспільно-корисну справу чиновного завзяття не вистачає.

Якщо нам вдалося роз'ятрити патріотичні рани співмешканців «духовної столиці», лопату і граблі вам, шановні, у руки. Перед акцією бажано походити попід руїнами Кадетського корпусу і спортивної школи ім. Шемякіна через дорогу задля усвідомлення високої причетності до гучних, але поки що пшикових потуг місцевих младосвободівців Матвійчука з Ямщиковим прилаштувати залишки колишньої окраси середмістя у чиї-небудь руки. Доречним буде й стихійний мітинг під вікнами коаліційної міськради для з'ясування вже й чи не одвічного полтавського запитання: якась влада здатна на елементарну відповідальність за місто?!

Щоправда, якщо на толоку до Полтави підтягнеться ще й пан Каплін із сокирою, з клоунадою буде явний перебір – достатньо президента.

Заспокоює те, що наразі лідерові полтавського популізму дорубуватися до влади потреба відпала, мерські двері ногою відчиняються – там всі свої.

Вадим Демиденко

Читайте також
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава