Created with Sketch.

Ексголови Київської та Полтавської ОВА отримали нові посади

31.12.2024, 11:46
Філіп Пронін та Руслан Кравченко

Філіп Пронін очолив Державну службу фінансового моніторингу, а Руслан Кравченко – Державну податкову службу

Кабінет міністрів України сьогодні звільнив Ігоря Черкаського з посади голови Державної служби фінансового моніторингу.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

На місце Черкаського призначено ексочільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна.

Крім того, нову посаду отримав і колишній голова Київської ОВА Руслан Кравченко – він очолив Державну податкову службу України.

Філіп Пронін до призначення на посаду начальника представляв Україну у Мінських переговорах щодо війни, яку розпочала росія в Україні. 2017-го очолив Управління виявлення та розшуку активів АРМА, а в січні 2020-го був призначений заступником голови Агентства.

2021-го року увійшов до складу Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Раніше працював податковим та фінансовим аналітиком, був спеціалістом у Державному комітеті фінансового моніторингу України, пізніше – заступником директора Департаменту фінансових розслідувань у Державній службі фінансового моніторингу України.

Руслан Кравченко раніше обіймав посаду начальника Київської обласної військової адміністрації. До того, як очолити адміністрацію Київщини, Кравченко був керівником Бучанської окружної прокуратури. Її він очолював з 15 березня 2021 року.

28 грудня уряд підтримав рішення Володимира Зеленського щодо звільнення керівника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка та глави Полтавської обласної військової адміністрації Філіпа Проніна. Причини звільнення не називають, як і тих, кого призначать замість Кравченка та Проніна.

Держфінмоніторинг створено як підрозділ фінансової розвідки – призначений для протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Держфінмоніторинг належить до різновидів фінансової розвідки так званого «адміністративного типу».

У 2023 році НАЗК склало протокол про конфлікт інтересів на голову Полтавської ОВА Проніна.

У відомстві зазначають, що Пронін, перебуваючи у підпорядкуванні ексголови АРМА Дмитра Жоравовича, погоджував встановлення йому додаткових стимулюючих виплат в умовах реального конфлікту інтересів.

Зокрема, на другий день повномасштабного вторгнення Пронін погодив встановлення Жоравовичу надбавку за інтенсивність праці у 330% до кінця 2022 року, а також 150% надбавки за виконання особливо важливої роботи до квітня 2022 року.

10 листопада 2023 року  на сайті НАЗК з'явилося повідомлення про виклик Філіпа Проніна до Національного агенства з питань запобігання корупції для ознайомлення з протоколом про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1-2 ст. 172-7 КУпАП (неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, вчинення дій або прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).

Шевченківський районний суд Києва відмовився притягати до адміністративної відповідальності Філіпа Проніна, який нині є начальником Полтавської військової адміністрації.

Національне агентство з питань запобігання корупції до кінця лютого могло оскаржити постанову Шевченківського районного суду Києва до апеляційного суду.

Однак представники НАЗК цього не зробили. Рішення суду набрало законної сили, що дозволило Філіпу Проніну не потрапити до реєстру корупціонерів, та залишитися на займаній посаді.

Читайте також
Середня зарплата українських держслужбовців зросла до 62 тис. ₴
Політика
Суддя Людмила Губська приватизувала службову квартиру та пішла у відставку
Політика
Pin-Up. Федоров проти Єрмака?
Опінії
Син нардепки від «ЄС» Южаніної керував авто під наркотиками
Політика
ДБРівець подав до суду на журналістів за розслідування про статки його родини
Політика
Підлегла міністерки Свириденко Максименко придбала нове авто під час війни
Політика