Символ совєцької присутності у середмісті Гельсинкі давно мав би щезнути з очей, але ліваки захищають його. Невдовзі ситуація зміниться.
Таку заяву зробив відомий фінський фотограф, митець та публіцист Гаррі Ківі, який і виступив ініціатором перейменування парку Лєніна. Разом зі своїми колегами та свідомою громадськістю запропонував надати зеленій зоні ім'я померлого рок-співака Мікі Ліукконена.
Наголошено, що історію неможливо стерти, але тепер з'явилася обґрунтована причина для зміни назви, якою вшанують місцевого жителя, а не чужинського диктатора. Більше громадських місць слід віддавати під меморіалізацію інтелектуалів, філософів, композиторів, науковців, письменників, архітекторів і художників.
«Міка Ліукконен був натхненним рок-співаком, поетом і діячем міських просторів, іконою стилю молоді не лише Гельсинкі, а й усієї Фінляндії. Він по-своєму суттєво оновив наш музично-літературний арсенал якісними сенсами. Саме тому Міка заслуговує на постійне увічнення пам'яті поруч із його останнім домом у районі Альпіла», — заявив Гаррі Ківі.
Остаточно рішення вже у січні 2025 року повинна ухвалити муніципальна рада Гельсинкі, де більшість депутатів схильні до декомунізації. Прикметно, що на тижні у Дніпрі навпаки здійснили деукраїнізацію, повернувши 20 топонімам «історичні назви» на прохання колаборантів під головуванням очільника міста Бориса Філатова (див. перелік нижче — прим. ред.).
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Фінляндія другий рік поспіль ізолюється від здичавілої ресурсної федерації. Тепер московія — знову ворог №1 для фінів, як було раніше в історії.