Created with Sketch.

Фінські міни знову лежатимуть на шляху мінських фінів

вчора, 13:46
Фото: Deutsche Welle

Відмова Гельсинкі, Таллінна, Риґи, Вільнюса і Варшави від підтримки Оттавської конвенції — сигнал Москві. Східний фланг НАТО наїжачується.

Такого висновку дійшли у виданні Le Monde, зауваживши, що протипіхотні міни — «ризик жахливого повернення у минуле». Поширення конфліктів і дипломатичний розворот США у бік РФ роблять Оттавську конвенцію про заборону мін дедалі тендітнішою, а то й зовсім непотрібною.

З ініціативи пацифістів із «Handicap International» понад 60 провідних політичних, наукових і культурних діячів звернулася із закликом до французького уряду й особисто президента Емманюеля Макрона вжити заходів. Вони переконані, що Європа зіткнулася із ризиком жахливого кроку назад, а тому Франція мусить підтвердити свою відданість боротьбі із протипіхотними мінами, публічно та недвозначно засудивши будь-яке застосування цієї зброї будь-ким і за будь-яких обставин.

Мовляв, міністри оборони Польщі, Литви, Естонії та Латвії даремно відійшли від угоди, підписаної представниками 164 країн світу у столиці Канади у 1997 році. Дискусії на цю тему також відбувалися у Фінляндії у грудні й нарешті ухвалено подібне рішення — повернути протипіхотні міни на озброєння армії.

На сьогодні уряд Польщі навіть розглядає можливість виробництва мільйонів такого виду вибухового пристрою. Реакція інших країн-підписантів була у кращому разі боязкою, а в гіршому — взагалі відсутня, оскільки континент стикається із загрозою розпалу Третьої світової війни, чого вперто не помічають не лише французькі пацифісти.

Звісно, немає сумнівів, що протипіхотні міни — інструмент терору, який не поважає перемир'я та мирні угоди. Московити неодноразово доводили це не лише в Україні, починаючи від весни 2014 року, а й раніше: у війнах проти Сакартвело, Ічкерії, Молдови...

Незалежно від типу чи технології, цей вид озброєння переважно калічить і вбиває цивільне населення, на частку якого припадає від 70% до 85% жертв, причому значна частина — діти. Людські, суспільні та господарчі наслідки надають тяжкий і довгостроковий вплив на громади, які проживають у замінованих зонах, які часто не мають іншого вибору, крім як обробляти свої землі.

Тільки вдумайтеся, що белькочуть у комфортних кабінетах на м'яких диванах на берегах Сени західні покривачі геноциду українців: «Використання протипіхотних мін не повинно бути частиною відповіді на підвищену загрозу безпеці в Європі. Ця зброя насправді не захищає ні населення, ні кордони. Потенційні людські жертви незрівнянні із тими обмеженими стратегічними перевагами, які можуть бути приписані їм і яким існують альтернативи».

Водночас вказана група осіб сумнівної авторитетності впритул не бачить, як московитські окупанти й терористи наче насінням удобрюють українські землі від Куп'янська до Торецька і від Торецька до Херсона тисячами мін, зокрема й протипіхотними. Україна мусить рушити за своїми північно-західними сусідами й партнерами по Міжмор'ю, вийшовши з Оттавської конвенції ще позавчора.

Французький уряд може докласти всіх дипломатичних зусиль, щоби мобілізувати своїх європейських партнерів та інші держави-підписанти припинення чинності цього відверто фіктивного документа, яким давно підтерлися московитські (й е лише вони) дикуни. Найкращим захистом цивільного населення слугує до зубів озброєна армія та засоби протиповітряної оборони, а не дешеві папірці.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» сповіщала своїх читачів про те, що Польща розпочала мінувати кордон із московією та Білоруссю. Також передбачено будівництва різних типів укріплень та іншої оборонної інфраструктури.

Читайте також
Президентська гвардія дронів
Опінії
«Жах» і «пограбування»
Політика
Чи є «червоні лінії» у справі угоди про корисні копалини?
Опінії
Нова угода про ресурси блокує Україні шлях в ЄС і змушує качати газ із рф
Політика
Далекобійники України: як безпілотники пробивають ППО і несуть війну вглиб росії
Опінії
«Фелікс» для своїх: як житомирські чекісти ведуть оперативну роботу в пабі
Опінії