Created with Sketch.

Фіскали із Зе-команди змушують виробників курятини «переходити у тінь»

11.02.2022, 07:48
Фото: Фокус

Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.

Про це в інтерв'ю виданню "УНН" заявив виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, суворі зміни передбачають, що всі суб'єкти господарювання, які розводять свійську птицю, більше не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування у так званій 4-й групі.

«Реалізація ухваленого торік Верховною Радою закону під №5600 призведе до негативних наслідків. По-перше, це збільшення частки тіньового виробництва, використання готівки в розрахунках для зниження бази оподаткування податком на прибуток. По-друге, це позбавить галузь птахівництва її інвестиційної привабливості, мало хто буде надалі вкладати кошти в його модернізацію та розширення. По-третє, ускладниться адміністрування податків, оскільки значна частина підприємств галузі має в структурі виробництва і рослинництво, і інші види тваринництва (скотарство, свинарство), які залишаються оподатковуватись єдиним податком. Ну і по-четверте, вітчизняна продукція птахівництва втратить конкурентоздатність на зовнішніх ринках. Фактично, нам буде складно конкурувати з іншими країнами, які мають пряму або непряму підтримку своїх виробників», – зазначив Сергій Карпенко.

Представник Союзу птахівників України додає, що негативні наслідки від дії вказаного закону також відчують на собі й усі споживачі, адже птиця – найпопулярніше і найдоступніше м'ясо для українців, яке тепер здорожчає у рази.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", українське свинарство стагнує через дії "господарників" із лав Зе-команди, котрі взялися "реформувати" галузь тваринництва у цілому.

Читайте також
Українська агроімперія — від сировинної колонії до самодостатньої держави
Економіка
У прифронтовій Запорізькій області почалася посівна
Економіка
Польський агроміністр визнав, що Європа потребує української продукції
Економіка
Латвія збільшила імпорт зерна із РФ на 40%
Економіка
ЄС має структурний дефіцит цукру. Цукрова промисловість ЄС потребує більше імпорту з України
Економіка
В Еквадорі можуть початися проблеми з експортом бананів
Економіка