Українське свинарство стагнує через дії «господарників» із Зе-команди

ЕКОНОМІКА
24.01.2022, 11:06
Українське свинарство стагнує через дії «господарників» із Зе-команди
Фото: Pigua.info

Поголів'я свиней в Україні зазнало різкого зменшення, у зв'язку з чим м'ясна продукція для споживачів зростатиме у ціні.

Таку інформацію оприлюднила аналітична служба Асоціації "Свинарі України", посилаючися на відомості Державної служби статистики.

Зазначається, що станом на середину січня 2022 року загальну чисельність поголів'я обраховано 5,54 мільйона свиней, а це на 5,8% чи на понад 300 тисяч менше, ніж торік.

«Основне підґрунтя для такого антирекорду сформував історичний мінімум присадибного поголів'я свиней, яке, за оцінками Держслужби статистики, опустилося до 2-мільйонної позначки. Це на 11% менше, ніж фіксували на початку 2021-го. Активний попит на свинину напередодні зимових свят та, відповідно, вищі ніж рік тому ціни реалізації заохотили присадибних виробників свинини до підвищеної реалізації свиней на забій у кінці року. Додамо, що і промислове поголів'я теж втратило 2,5% проти стартової кількості минулого року та скоротилося до 3,5 мільйона», – прокоментували в Асоціації "Свинарі України".

Вітчизняні агроаналітики стверджують, наведена негативна динаміка чисельності свиней є наслідком тривалої трансформації галузі та затяжної кризи, спровокованої невмілістю (чи небажанням – прим. ред.) Зе-влади пристосувати державу до викликів пандемії.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", українці не купують яловичину у зв'язку з тим, що її масово вивозять закордон.

Читайте також:
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
вчора, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02