Українське свинарство стагнує через дії «господарників» із Зе-команди

ЕКОНОМІКА
24 січня, 11:06
Українське свинарство стагнує через дії «господарників» із Зе-команди
Фото: Pigua.info

Поголів'я свиней в Україні зазнало різкого зменшення, у зв'язку з чим м'ясна продукція для споживачів зростатиме у ціні.

Таку інформацію оприлюднила аналітична служба Асоціації "Свинарі України", посилаючися на відомості Державної служби статистики.

Зазначається, що станом на середину січня 2022 року загальну чисельність поголів'я обраховано 5,54 мільйона свиней, а це на 5,8% чи на понад 300 тисяч менше, ніж торік.

«Основне підґрунтя для такого антирекорду сформував історичний мінімум присадибного поголів'я свиней, яке, за оцінками Держслужби статистики, опустилося до 2-мільйонної позначки. Це на 11% менше, ніж фіксували на початку 2021-го. Активний попит на свинину напередодні зимових свят та, відповідно, вищі ніж рік тому ціни реалізації заохотили присадибних виробників свинини до підвищеної реалізації свиней на забій у кінці року. Додамо, що і промислове поголів'я теж втратило 2,5% проти стартової кількості минулого року та скоротилося до 3,5 мільйона», – прокоментували в Асоціації "Свинарі України".

Вітчизняні агроаналітики стверджують, наведена негативна динаміка чисельності свиней є наслідком тривалої трансформації галузі та затяжної кризи, спровокованої невмілістю (чи небажанням – прим. ред.) Зе-влади пристосувати державу до викликів пандемії.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", українці не купують яловичину у зв'язку з тим, що її масово вивозять закордон.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.
23 серпня, 18:45
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11 квітня, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14 березня, 07:01
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23 лютого, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29