Created with Sketch.

Гарріс проти Трампа

29 серпня, 18:05

Опитування свідчать про напружену боротьбу в хитких штатах, - The Hill.

Кандидат у президенти США від демократів Камала Гарріс і її республіканський суперник Дональд Трамп ведуть напружену боротьбу в семи хитких штатах, згідно з новим опитуванням коледжу Емерсона та The Hill.

Зокрема, Гарріс випереджає Трампа в Джорджії (49% проти 48%), Мічигані (50% проти 47%) і Неваді (49% проти 48%). 

Тим часом, Трамп випереджає свою демократичну суперницю в Аризоні (50% проти 47%), Північній Кароліні (49% проти 48%) і Вісконсині (49% проти 48%). 

У Пенсильванії обидва кандидати мають однакові показники - по 48%.  

У всіх випадках результати опитувань не виходять за межі похибки, а це означає, що наразі в кожному зі штатів, що вагаються, позиції обох кандидатів практично рівні.

«Перегони між Камалою Гарріс і Дональдом Трампом продовжують залишатися напруженими, в межах похибки в кожному штаті», - заявив Спенсер Кімбалл із коледжу Емерсона.

Гарріс випереджає Трампа серед незалежних виборців у шести з семи хитких штатів. Єдиний виняток - Невада, де Трамп випереджає кандидата від демократів серед незалежних виборців.   

Дещо кращі показники у Трампа серед жінок-виборців в Аризоні. Але Гарріс має більшу підтримку, ніж колишній президент, серед жінок в інших шести хитких штатах. Гарріс також має кращі показники серед виборців віком до 30 років у штатах, що вагаються. 

Тим часом Трамп має більшу підтримку серед чоловіків у семи хитких штатах.

«Існує також різкий гендерний розрив, подібний до того, що був у 2020 році», - додає Кімбалл.

Опитування показує, як стрімко змінилося становище демократів за більш ніж місяць, що минув відтоді, як президент Джо Байден вийшов із перегонів. Демократи були стурбовані своїми позиціями в таких штатах, як Мічиган, але з номінацією Гарріс ці штати знову виглядають більш конкурентоспроможними.  

Кандидат від Демократичної партії перебуває на хвилі імпульсу підтримки після з'їзду своєї партії, який відбувся минулого тижня в Чикаго, й аналітики уважно стежать за тим, чи призведе це до покращення її показників в опитуваннях. Але опитування коледжу Емерсона та видання The Hill свідчить, що навіть з новим кандидатом від Демократичної партії змагання за Білий дім все ще залишається запеклим.

Середні дані національних опитувань, зібрані Decision Desk HQ, показують, що Гарріс випереджає Трампа приблизно 50% проти 45%.  

Нове опитування також зафіксувало ширше зміцнення позиції демократів. Зокрема, в Аризоні, Мічигані, Неваді, Пенсильванії й Вісконсині у «сенатських перегонах» кандидати від демократів випереджають своїх суперників від Республіканської партії.

Тим часом, у губернаторських перегонах у Північній Кароліні демократ Джош Стайн випереджає віцегубернатора від Республіканської партії Марка Робінсона: 47% проти 41%.

Опитування коледжу Емерсона та The Hill було проведено з 26 по 28 серпня. В Аризоні опитано 720 потенційних виборців: похибка 3,6%. У Мічигані та Джорджії — по 800 потенційних виборців: похибка 3,4%. У Пенсильванії — 950 потенційних виборців, похибка 3,1%. У Неваді опитано 1168 потенційних виборців, похибка 2,8%. У Північній Кароліні — 775 потенційних виборців, похибка 3,5%. У Вісконсині опитано 850 потенційних виборців, похибка 3,3%.

Повідомлялося, що команда Трампа очікувала більш несприятливих результатів опитувань найближчими днями — соціологи республіканця прогнозували тимчасовий «стрибок» на користь Гарріс після з'їзду її партії.

Водночас серед демократів почали лунати попередження про недоречність занадто оптимістичних настроїв для кампанії Гарріс. Детальніше про це розповідав Олег Шамшур у статті «Гарріс не зніме обмежень на американську зброю, а Трамп може розпочати тиск на Україну».

Читайте також
Барак та Мішель Обами підтримали кандидатуру Гарріс на виборах президента США
Політика
Очільниця Секретної служби США подала у відставку
Світ
Чи стане Камала Гарріс першою жінкою-президентом США?
Опінії
Трамп не знає, як завершити війну в Україні — Джон Болтон
Світ
Американські сенатори підтримали скасування обмежень на використання зброї США Україною
Війна
Чорна мітка Джорджа Клуні
Політика