Сили оборони атакували черговий російський НПЗ та низку об'єктів логістки окупаційної армії
У ніч на 3 листопада підрозділи Сил оборони України уразили Саратовський нафтопереробний завод у Саратовській області РФ.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
За словами військових, зафіксовано влучання в об'єкт та пожежу в районі комплексу нафтопереробних установок Елоу АВТ-6.
Саратовський НПЗ заснований 27 квітня 1934 року як «Саратовський крекінг-завод № 4».
У 2013 році підприємство увійшло до структури «Роснафти».
Проєктна потужність — близько 7 млн тонн нафти на рік.
Переробляє нафту марки Urals і сировину із Саратовського та Оренбурзького родовищ.
Випускає понад 20 видів продукції: бензин, дизельне пальне, мазут, вакуумний газойль, бітум, технічну сірку тощо.
Має установку ізомеризації пентан-гексанової фракції потужністю 300 тисяч тонн на рік, що дозволяє виробляти паливо стандарту Євро-5.
Крім того, завдано вогневого ураження по логістичних об’єктах загарбників на території тимчасово окупованої Луганщини.
Зокрема, уражено склад матеріально-технічних засобів у населеному пункті Розкішне та рухомий склад пально-мастильних матеріалів у Довжанську.
«Сили оборони послідовно реалізують комплекс заходів із ураження критичних елементів воєнно-промислової бази держави-терориста з метою позбавити її можливостей продовжувати агресію», – йдеться в повідомленні.