Created with Sketch.

Геть регуляції та тих, хто їх продукує!

19.08.2022, 19:56
Фото: Facebook

Паливна  криза, від якої потерпали українці понад 2 місяці та, яку штучно створили чиновники, нарешті зійшла нанівець.

Підприємці, імпортери поступово збільшили пропозицію на ринку. Тому дефіцит і черги зникли, а ціни навіть почали знижуватися.

Закони економіки працюють, ура!

Мене справді вразило, як швидко підприємці змогли переналаштуватися під нові ринкові реалії. Наперекір проблемам на митниці (правда, у ручному режимі перевізникам палива все ж таки робили зелені коридори), наявність ліцензій, регулювань, перевірок та штрафів.

Вважаю, що обов'язково потрібно проводити роботу над помилками чиновників, щоб вони не повторювалися. Отже:

Помилка 1. Уряд почав регулювати та обмежувати ціни, не розуміючи, що ціна і є найкращим регулятором.

Якщо раптом знижується пропозиція, росте ціна. Одночасно зменшується попит, зникає дефіцит, що стимулює підприємців скеровувати ресурси, інвестиції у цей напрямок.

Кількість імпортерів, машин зросла у рази за лічені тижні. Пропозиція збільшується, ціни падають і те, що ми з вами й спостерігаємо, але допоки чиновники тримали ціни нижчі ринкових, дефіцит продовжувався.

Тобто, все, що вони досягли регулюванням цін – продовжили тривалість дефіциту.

Помилка 2. Уряд не прибрав перешкод перед новими гравцями, залишив ліцензії на виробництво та торгівлю паливом, а ліцензії отримати ду-у-уже важко...

Тим самим стримав збільшення пропозиції на ринку та розвиток конкуренції. Ба більше: чиновники пішли з перевірками та штрафами на підприємців.

А вони ж у цей час гасили пожежу, котру запалили чиновники. Тож, як кажуть, – найбільше б'ють того коня, який найбільше тягне.

Помилка 3. Досі не розібралися з митницею та переходом кордонів.

Упродовж 6 місяців війни вище керівництво держави не вирішило одну з найболючіших проблем економіки! Як я і казав, робота у цьому напрямку йде, адже хоча б паливу дають зелене світло.

З усім тим у загальному це велике недопрацювання тих, хто відповідає за умови для розвитку економіки. І нарешті ще раз наголошу: не можна гратися, ігнорувати або обдурювати економіку.

Затямте, що не можливо їй допомагати, їй можна тільки завадити. Тому йдіть геть зі своїми регуляціями, податками, митами тощо.

Вибачте за прямолінійність, але у країні війна, нам життєво потрібні ресурси для перемоги, а не експерименти над українцями!
Читайте також
Податковий режим в Україні заважає розвиватися третині бізнесу – ЕВА
Економіка
Кібератака на реєстри вдарила по ФОП — що недоступно підприємцям
Економіка
Нова Пошта відмовляється визнавати офіційні документи України
Позиція
«Сімейна пекарня» продає споживачам тухлятину
Політика
Налякані виборами багаті французи розглядають можливість втечі за кордон
Політика
Після кожної фінансової кризи банки багатіють, а бідні — зубожіють
Економіка