Розкопки тривали три тижні. Археологи знайшли вісім поховань литовсько-руського періоду. Рештки чотирьох – полеглі воїни армії Вітовта – литовського князя з роду Гедиміновичів.
– Знайдено 8 скелетів. Чотири з них – дитячі, поховані в одній могилі. Інші чотири належать чоловікам міцної статури, кожний похований в окремій ямі зі зброєю – наконечниками та прикрасами – у двох знайдені сережки. В одному випадку на ногах небіжчика зафіксовані рештки шкіряних чобіт – свідчення високого статусу в тогочасному суспільстві, – розповів Юрій Пуголовок, керівник Глинської експедиції, кандидат історичних наук.
Студенти зі Словаччини взяли участь в польових роботах та камеральній обробці археологічного матеріалу. Зі свого боку, українські спеціалісти прочитали лекції з основ опрацювання кераміки (к.і.н. Ю. Пуголовок, к.і.н. В. Котенко), застосування геоінформаційних технологій на археологічних пам’ятках (к.і.н. Я. Володарець-Урбанович), палеоботанічих досліджень (к.і.н. С. Горбаненко) основ стратиграфічних та планіграфічних спостережень (к.і.н. Д. Гречко), пам’яткоохоронних досліджень (к.і.н. О. Кравченко). Також був проведений інструктаж з первинної обробки антропологічного матеріалу.
Словацькі дослідники відзначили високий рівень проведення експедиції та зазначили, що візьмуть участь у роботі Глинської археологічної групи наступного року.
До відома: У с. Глинське Зіньківського району Полтавської області три тижні працювала Глинська археологічна експедиція. ЇЇ організував Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України за підтримки та сприяння ГС «Останній Бастіон».