Глухівський карʼєр кварцитів віддали олігарху втікачу Олександру Ярославському
Управителем арештованого ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів» (ГКК), який повʼязують з російським олігархом Олегом Дерипаскою, визначено ПрАТ «Бластко» українського бізнесмена Олександра Ярославського.
Про це повідомляє Інформаційне агентство NADRA.info із посиланням на відповідь начальника управління менеджменту активів Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Олексія Таможанського.
Конкурс на відбір управителя корпоративними правами і майном Глухівського карʼєру кварцитів в АРМА оголосили 25.07.2022. Документи від охочих управляти ГКК приймали до 17:00 09.08.2022 включно.
«У строк, визначений для подачі документів бажання взяти участь у відборі осіб, які можуть надавати послуги управління арештованими Активами, що передані в управління АРМА Ухвалою виявили 2 юридичні особи.
Після розгляду та аналізу документів, прийнято рішення обрати ПАТ «Бластко» переможцем конкурсу щодо майна, переданого в управління АРМА Ухвалами», – повідомили NADRA.info в АРМА у відповідь на запит:
В АРМА також розповіли, що активи ГКК передали до АРМА на підставі двох ухвал Личаківського районного суду міста Львова: від 19.04.2022 і від 20.05.2022 (обидві – у справі № 463/2789/22).
За даними аналітичної системи YouControl: ПрАТ «Бластко» засновано у 2004 р.
Статутний капітал 8 132 200 грн.
Реєстрація – с. Златоустівка, Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.
Керівник – Сергій Баш.
ПрАТ «Бластко» володіє спецдозволом на видобування граніту і діабазу родовища Коломоївське.
Станом на листопад 2021 р. компанії Олександра Ярославського контролювали 8 спецдозволів на користування надрами (включно зі спецдозволом ПрАТ «Бластко»).
Йшлося про ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів».
Цитуємо матеріали слідства, зафіксовані у відкритих судових рішеннях:
«ТОВ «Глухівський кар`єр кварцитів» відповідно до митних декларацій є постачальником сировини для виробництва високоякісних феросплавів (феросиліцію) та кристалічного кремнію високих марок, а також щебеню та буту для використання в будівництві.
При цьому, практично вся видобута сировина експортується на адресу підприємств оборонного комплексу російської федерації.
З алюмінію та його сплавів виготовляють літаки, броню для танків та артилерії, двигуни, кораблі, частини ракет, стрілецьку зброю.
Згідно з наявною інформацією, кінцевими отримувачами продукції є завод ТОВ «Русал кремній Урал» (ООО «ОБЪЕДИНЕННАЯ КОМПАНИЯ РУСАЛ КРЕМНИЙ УРАЛ», ИНН 6612006391) та ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат» (ПАО «НЛМК», ИНН 4823006703), а також в адресу АТ «КРЕМНІЙ» (АО «КРЕМНИЙ», ИНН 3821008439).
Управляючою компанією, яка має право на здійснення правочинів без довіреності від імені юридичних осіб ТОВ «Русал кремній Урал» та АТ «Кремній» є АТ «Русал менеджмент» (АО «РУСАЛ МЕНЕДЖМЕНТ, ИНН 7730248430), 100% власником якого є Об`єднана компанія «РУСАЛ».
З початку 01.07.2021 по 03.02.2022 Сумською митницею Держмитслужби України на експорт оформлено 149 митних декларацйї (із них 148 – в адресу отримувачів РФ), загальною вагою 45 619 тон товару «Кварцит грудковий вміст оксиду кремнію не менше 99%, розмір фракції 30-130 мм», а саме:
Митне оформлення проводилось ВМО «Шостка» МП «Дружба» Сумської митниці в електронному режимі. Вантаж відправляється залізничним транспортом (станція «Зернове»), підпадає під нетарифне регулювання (гемологічний контроль).
Крім того, відносно Об`єднаної компанії «РУСАЛ» рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), введеного в дію Указом Президента України № 176/218 від 21.06.2018, застосовані обмежувальні заходи (санкції), передбачені п.п.1-2 п. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції» строком три роки, а саме:
-запобігання виведенню капіталів за межі України;
-заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах.
Згідно з наявною інформацією, незважаючи на застосування санкцій, формальну зміну кінцевого власника, операційний контроль за діяльністю продовжує здійснювати Дерипаска О.В. (російський олігарх, наближена особа до президента російської федерації путіна В.В.)».
Цікаво, що майно ГКК в Сумській області арештували в рамках «кримінального провадження № 62021000000000817 від 27.09.2021 року по факту того, що службовими особами Державної служби геології та надр України, за попередньою змовою з юридичними особами приватного права, сприяють неправомірному отриманню спеціальних дозволів на користування надрами на території Житомирської області, а також інших областей України, затвердженні звітів оцінки, без наявності на те законних підстав, внаслідок чого державі спричинено тяжкі наслідки».
За даними аналітичної сичтеми YouControl: ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів» зареєстровано в 1999 р.
Статутний капітал 5 948 639,00 грн.
Реєстрація – Сумська обл.. Керівник – Лагутін Василь. Кінцевого бенефіціарного власника не вказано.
Єдиний учасник ТОВ із часткою 100% капіталу – кіпрська Юнайтед Компані Русал Сілікон Лімітед (United Company Rusal Silicon Limited), яку в АРМА називали «”дочкою” пов’язаного з російським олігархом Олегом Дерипаскою холдингу Русал».
ГКК володіє єдиним спецдозволом на видобування пісковика кварцитовидного родовища Баницьке (дійсний до 2037 р.).
Майно Глухівського карʼєру кварцитів вже арештовували в 2016 році, і тоді було відомо про постачання продукції ГКК до рф.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що це підприємство, яке майже 90% видобутих копалин реалізує до РФ, три роки тому понад 11 місяців видобувало їх без спеціального дозволу. Внаслідок цього держава втратила понад 180 млн грн», – йшлося в сюжеті «Суспільне Суми» за 11.11.2016.
Тоді ж повідомлялося про оголошення підозри керівнику підприємства.
Про те, що «український високоякісний кварцит не просто вивозиться вагонами на росію, але і потрапляє в систему російського оборонного комплексу для виробництва російської зброї», розповідали журналісти «Схем» в розслідуванні «Надра на експорт»: як друг путіна возить українську сировину на росію, де вона потрапляє в оборонку, оприлюдненому ще 17.10.2019.