Created with Sketch.

Голові АМКУ Кириленку повідомили про нову підозру

05.06.2025, 15:00

Підозру також отримала його дружина.

Правоохоронці повідомили про нову підозру голові Антимонопольного комітету Павлові Кириленку — у недекларуванні майна.

Про це повідомили в САП.

Слідчі зазначають, що Кириленко не вказав у декларації за 2024 рік даних про 20 об’єктів нерухомості й люксовий автомобіль. Щодо цього самого майна йому закидають незаконне збагачення в іншому кримінальному провадженні.

Підозру також отримала його дружина Алла Кириленко – «у пособництві в незаконному збагаченні».

Слідство стверджує, що в 2024 році Кириленко не вказав у своїй електронній декларації дані про 20 об’єктів нерухомості й люксовий автомобіль, які були зареєстровані на родичів його дружини.

Йдеться про:

• шість квартир у Києві й Ужгороді;

• житловий будинок під Києвом площею понад 220 кв. м і дві земельні ділянки;

• два гаражні бокси;

• шість паркомісць;

• три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м;

• автомобіль BMW X3.

Судячи з переліку, йдеться про те саме майно, через яке посадовець раніше отримав попередню підозру в можливому незаконному збагаченні та поданні недостовірних відомостей у деклараціях за 2020-2023 роки.

При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли таких вартісних покупок, вказують слідчі. Сам посадовець стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці.

За даними САП, щоб приховати незаконне збагачення, посадовець не зазначив про набуте майно у деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку у вигляді застави понад 30 млн грн.

Згодом судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 16 вересня відмовили в задоволенні апеляції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та залишили в силі попереднє рішення не брати під варту очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка.

У грудні голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко хотів виїхати до Парижу на заходи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Захист стверджував, що саме АМКУ зобов'язане представляти Україну в ОЕСР, а на Кириленка прийшло іменне запрошення. Варто зазначити, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль навіть погодив йому відрядження з 2 по 6 грудня.

Проте суддя ВАКС Леся Федорак відмовилася тимчасово скасувати обмеження.

Досудове розслідування у цьому провадженні завершено у грудні 2024 року. Наразі триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи.

Читайте також
Новий корупційний скандал в Україні посилює занепокоєння Заходу – Financial Times
Політика
Заступницю керівника ОП Ірину Мудру затримали, — Гончаренко
Кримінал
Міша «прозрів», щойно його відсунули від бюджетного корита
Опінії
«Їм не можна довіряти банк, там потоки»
Кримінал
Суд постановив примусово доставити нардепа Кузьміних на засідання
Кримінал
Операція «Форрест Гамп»: НАБУ виявило документ із планом впливу на інформацію про ТСК
Кримінал