Created with Sketch.

Горизонти Газпрому і Козицького намагалися рейдернути чужі горизонти

23.08.2024, 09:45

Газпром і Козицькі намагалися рейдернути Тинівське нафтогазове родовище, але суд став на сторону істинного надрокористувача

Господарський суд Києва 16 серпня зупинив спецдозвіл на користування надрами Тинівського нафтогазового родовища у Львівській області для ТОВ «Горизонти».

Компанія незаконно користувалася дозволом з 2022 року.

ТОВ «Горизонти» за понад 27 млн грн придбало спецдозвіл на Тинівське нафтогазове родовище у грудні 2021 року під час онлайн-аукціону Державної служби геології та надр України.

Дозвіл № 5351 передбачав користування надрами Тинівського нафтогазового родовища в інтервалах глибин від денної поверхні до 400 м; від 650 м – без обмежень по глибині (окрім Грушівського родовища).

Тинівське родовище природного газу розташоване на території Дрогобицького та Самбірського районів Львівської області – за 13 км на північний схід від Дрогобича. Воно займає площу понад 58 км2.

За попередніми даними державного балансу запасів корисних копалин, на цій ділянці запаси природного газу становлять близько 4 млрд м3.

Спеціальний дозвіл стосується геологічного вивчення, дослідно-промислової розробки родовища з подальшим видобуванням корисних копалин. Термін дії спецдозволу – 20 років.

Стартова ціна продажу з аукціону – 107, 8 млн грн, а Козицькі знизили ціну до 27 млн грн.

Дозвіл на користування родовищем компанія отримала у січні 2022 року.

Господарський суд зупинив дію спецдозволу на вимогу львівського ТОВ «Нафтогазрембуд-1», яке з вересня 2021 року володіє іншим спецдозволом № 6565 від 16.09.2021 року на Тинівське родовище.

Компанія кілька разів намагалася в суді скасувати виставлення на аукціон і продаж Держгеонадрами нового спецдозволу, який придбали «Горизонти».

Представники ТОВ «Нафтогазрембуд-1» переконували у суді, що Держслужба геології та надр з 2014 року незаконно обмежувала право отримати спецдозвіл на користування надрами родовища.

Крім цього, ділянки користування ТОВ «Нафтогазрембуд-1» та ТОВ «Горизонти» перетинаються.

 ТОВ «Нафтогазрембуд-1» просить суд:


Нагадаємо, що  ТОВ «Горизонти», 20% якого належить батьку голови Львівської ОВА (який конфлікт інтересів, не чули про таке), а 80% – згаданому Комареку, веде активну діяльність із видобутку газу в Україні.

Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому», який не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.

Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проєкті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес.

Також з 2011 року Карел Комарек володів у Росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР». Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.

Партнери «Газпрому» вирішили рейдернути Тинівське нафтогазове родовище, але суд став на сторону добросовісного надрокористувача.

Читайте також
Окружний суд Києва вивчить корупційну схему однопартійців Кличка
Кримінал
Забудовниця Молчанова планує знищити заповідник «Вікові дуби»
Кримінал
Як Буратіно і Мальвіна віддячили Карабасу Барабасу
Політика
Заповідний Жуків острів у Києві знищують заради забудови
Життя
Власник «Текстиль-Контакту» звинувачує Голосіївську прокуратуру в допомозі рейдерам
Політика
Суд легалізував рейдерське захоплення землі Музею в Пирогово
Політика