Created with Sketch.

Готовність до війни в Арктиці. США стримають РФ у разі потреби

06.03.2019, 11:18

Експансія РФ на території Артики неможлива, оскільки в разі потреби американські військові стримають агресора. Про це на слуханнях у сенаті заявив голова Європейського командування військових сил США Кертіс Скапарротті.

Генерал Скапарротті відмітив, що Кремль готовий поширити свій вплив на Арктику заради ресурсів та підвищення військового потенціалу. Комерційний інтерес викликаний корисними копалинами в регіоні (про це поговоримо в останньому пункті) та точка безпосереднього впливу. Теоретичне захоплення Арктики дозволяє росіянам зміщувати свої сили на північ, змушуючи опонентів перегруповувати свої військові групи та корегувати стратегічні плани.

Якщо мотивація агресора цілком зрозуміла, то методи його просування виглядають надто ризикованими. Так, заради армійського впливу росіяни готують у Арктиці запуск повноцінних військових аеродромів. Також відомо, що вони вже приступили до розгортання радарних систем. Саме тому варто відзначити, як саме американці планують «зустрічати» гостя, що прибуває на Північ без особистого запрошення.

За словами голови Європейського командування ВС США, його підлеглі готові реагувати на провокації з боку Росії. Задля максимальної оперативності Скапарротті вже дав дозвіл на зміну робочого плану, зокрема – розгортання військових сил на інших територіях. Головним приводом для хвилювань є саме оборонні системи РФ, що починають переміщуватись до Арктики задля встановлення більшого контролю в регіоні.

«Ми посилаємо сигнал, що Арктика для нас важлива», – відмітив Скапарротті.

Наразі Європейське командування ВС США надіслало запит про додаткову підтримку морськими силами та авіацією. Бюджетні основи для забезпечення швидкої реакції вже закладає командування. Вартість буде доволі солідною: навіть зараз генерал натякає на підтримку бомбардувальників та бойових літаків четвертого та п’ятого поколінь. Морські сили також викликають повагу, американці планують підвищити свою обороноздатність у Арктиці за допомоги субмарин, авіаносців та есмінців із ракетним озброєнням.

Якщо вимоги Скапарротті будуть задоволені, розширення структури ПРО та ПВО на території Європи буде посилене додатковою фінансовою підтримкою у галузі розвідки. Військовий нагадав, що актуальний бюджет вже включає в себе перші дві задачі.

Населення Арктики складає близько мільйона людей. Вони не об’єднані у мілітаризовані організації, тому серйозної загрози для жодної зі сторін не складають.

Набагато цікавіше виглядають корисні копалини, які ховає льодове покриття Арктики. Нафта, вугілля, газ, золото, срібло і навіть уран – це лише головні аспекти, що так цікавлять росіян, мотивуючи їх проводити експансію на Північ. Щоправда, клімат заважає повноцінній розробці видобутку ресурсів, але це очікувана проблема.

На жаль, на боці росіян є певний гандикап у плані геолокації. Найближчим до Арктики портом лишається Мурманськ, розташований на Кольському півострові. Втім, якщо РФ не наважиться на прямолінійний наступ – це не вписується у канони «гібридної» війни – у американців вистачить часу на гідну реакцію в регіоні.

Читайте також
11 грудня 1994 року росія вдерлася до Чечні. Почалася масштабна війна
Світ
Австралія провела успішне випробування крилатої ракети «Томагавк» – Міноборони
Світ
Ізраїльські окупанти експропріювали 24 000 м² угідь у Палестині
Світ
Рідні Башара Асада купили 19 апартаментів у Москві-Сіті за $40 млн, - Financial Times
Світ
Дамаск звільнено. Що далі?
Світ
Китайський інтерес у російсько-українській війні
Світ