В урядових кабінетах, партійних зібраннях, академічних залах Пекіна гучніше звучать голоси на підтримку окупації України. РФ — знаряддя.
На цьому наполягає анґлійськомовне пропагандивне видання China Observatory. Основна зацікавленість КНР у тому, щоби НАТО не було посилено вступом України у зв'язку з активністю блоку в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Аналогічною є позиція Пекіна щодо приєднання Києва до ЄС, що ускладнило б комуністичному Китаю економічну експансію до Європи. Наразі Білорусь і Сербія слугують двома таранами диктатора Сі Цзіньпіна для посилання фінансово-економічного впливу.
Компартія за всяку ціну прагне скоротити імпорт зерна зі США та американських союзників, тому від 2021 року Україна стала основною житницею Піднебесної, яка закуповує до 29% вітчизняної кукурудзи. Ресурси взагалі є слабиною китайців, які марять глобальним домінуванням.
Окрема категорія — залізна руда та інші корисні копалини України, запаси яких оцінені західними експертами майже 30 мільярдами тонн. Впродовж 2021-2022 років експорт вітчизняної руди (саме у вигляді сировини — прим. ред.) до КНР становив 18,5 мільйона тонн = лише 1,65% китайського імпорту.
Що ж насправді хочуть китайські комуністи в Україні? — Якнайшвидшого завершення бойових дій на користь своїх російських васалів, які планують окупувати нашу Батьківщину й віддати випалену та знелюднену землю своїм сюзеренам для розробки надр і великого будівництва.
Чим довше триває російська воєнна агресія, тим більше відстроченими стають вищезгадані вигоди, тим зношенішою виглядає самопроголошена нейтральна позиція Пекіна, і тим більше втручання Пхеньяна у конфлікт на боці Москви. Вочевидь КНР уже бачить себе переможцем у довгостроковій ідеологічній боротьбі проти Заходу, але насправді двобій за новий переділ світу лише розпочинається.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що попередній президент острівної азійської держави Тайвань виступила із гучною заявою. Цай Ін Вень вважає необхідним посилення української оборони силами західної зброї.