Created with Sketch.

Громадянин Латвії допомагає путіну обходити нафтові санкції, - The Insider

27.09.2024, 09:27

Попри санкції, росія продовжує успішно продавати нафту за цінами, що перевищують встановлений ліміт у 60 доларів, завдяки «тіньовому флоту».

Журналісти The Insider вивчили дані про зареєстровані в ОАЕ компанії і з’ясували, що одним з важливих учасників торгівлі в обхід санкцій став громадянин Латвії Олексій Халявін.

З Олексієм Халявіним пов’язані три дубайські компанії: Black Pearl Energy Trading LLC, OGC Shipping LLC і Conmar Maritime. У 2023 році перші дві компанії купили у «Сургутнафтогазу» приблизно 38 мільйонів барелів нафти за середньою ціною 82 долари за барель. У січні — травні 2024 року Black Pearl Energy Trading купила в обхід санкцій понад 20,6 мільйона барелів нафти в середньому по 83,7 долари.

У підсумку «Сургутнафтогаз» отримав на 1,4 мільярда доларів більше, ніж заробив би, продаючи нафту за ціною 60 доларів за барель.

The Insider також вдалося встановити зв’язок Халявіна з компаніями, що володіють і управляють танкерами, які перевозять нафту з росії до портів Індії та Китаю, а за заявами ізраїльської влади, один із танкерів, що знаходився під управлінням його компанії, постачав нафту в інтересах «Хезболли» та іранських сил «Кудс».

Латвієць також виявився пов’язаний з росіянином Михайлом Сілантьєвим, який очолював ФГУП «Промсировинаімпорт». Ця компанія вже двічі потрапляла під санкції: за постачання пального до Криму та за постачання нафти до Сирії.

Мета цінового обмеження, встановленого G7, — зниження нафтових доходів росії, які можуть бути спрямовані на фінансування війни проти України. Однак річний дохід бюджету росії від продажу нафти в обхід обмеження оцінюється в 7—11 мільярдів доларів.

Існуючих на Заході правових норм і механізмів достатньо, щоб карати громадян демократичних країн, які допомагають обходити торгові ембарго та санкції. Але путінська військова машина продовжує отримувати гроші від продажу нафти покупцям, які готові платити вище «обмеження». Це вказує на те, що держоргани дезорганізовані і не в повній мірі використовують наявні інструменти та способи отримання фінансової інформації.
 

Читайте також
Європейські корабельні ремонтують російські танкери LNG попри санкції – FT
Світ
Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times
Війна
Російський газовий гігант «Новатек» лобіює зняття санкцій в США – Reuters
Світ
Японія офіційно дозволила постачати свої авто до РФ
Економіка
Московія вже кілька тижнів постачає сиру нафту до Європи, порушуючи санкції ЄС, - FAZ
Політика
Московія відновила експорт пального
Економіка