Created with Sketch.

Хапуга, який захопив владу в Україні, посміявся в декларації

06.01.2024, 12:00

Єрмак подав декларацію за 2022 рік, на його рахунках 782 525 грн та непогашений кредит на 1 млн.

Глава держави Андрій Єрмак задекларував прибутки за 2022 рік на загальну суму 568 037 грн.

Про це свідчить його декларація, яку подано 1 січня.

У розділі декларації «Доходи, у тому числі подарунки» Єрмак задекларував зарплату за основним місцем роботи у розмірі 568 037 грн та додатково вказав як дохід 78 396 грн – суму гарантійного ремонту його автомобіля.

У розділі фінансових зобов'язань декларант вказав непогашений кредит 2006 року у Сенс Банку (колишній Альфа-Банк, який належав путінському олігарху Фрідману), розмір якого на кінець звітного 2022 року становив 1 008 306 грн.

У власності Єрмака залишається квартира площею 107,8 кв. м, придбана у 2005 році. Її вартість на момент придбання становила 3 535 000 грн.

Ця ж квартира значилася у його декларації 2020 року.

Єрмак є власником автомобіля Mercedes-Benz S 350 d 4MATIC випуску 2019 року. Його вартість на момент придбання (або останньої оцінки) – 2 972 776 грн. (У декларації 2020 року було вказано автомобіль Toyota Camry 2015 року випуску).

У декларації зазначено, що Єрмак не має цінних паперів.

Він власник корпоративних прав або їх частин у таких підприємствах:

Усі ці права, як зазначено у документі, передано до корпоративного управління.

Він також є кінцевим бенефіціаром компаній:

На рахунках Єрмака задекларовано 782 525 грн, готівкою він зберігає $ 39 000 та 50 000 євро.

І це лише те, що Андрій Єрмак спромігся задекларувати. Більшу частину награбованого Єрмак оформив на підставних осіб та бізнес-партнерів.

Нагадаємо, що партнер Єрмака, після його призначення в ОП, почав активно входити в бізнес зрадників з ОПЗЖ Столара-Медведчука.

Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від «ОПЗЖ» нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком.

Колюбаєв – український кінопродюсер, якого з Андрієм Єрмаком пов’язують спільні фільми.

З 2019 року, коли Володимир Зеленський виграв президентські вибори, а Андрій Єрмак потрапив в ОП, справи у Артем Колюбаєва доволі різко пішли вгору. З того часу кінокомпанії, до яких так чи інакше був причетний партнер Єрмака, отримали понад 60 мільйонів гривень держпідтримки, а сам Колюбаєв навесні 2021-го очолив Раду з державної підтримки кінематографії, яка, власне, і займається розподілом коштів, виділених на українське кіно.

Паралельно з кіносправами у Колюбаєва активно розвивався і непрофільний бізнес.

Партнер Андрія Єрмака Артем Колюбаєв увійшов в бізнес, який контролювався оточенням Вадима Столара та Віктора Медведчука. Цікаво, що ні дуже активний в соцмережах Колюбаєв, ні його дружина ніколи не згадували про участь кінопродюсера в будівництві.

Вадим Столар виїхав з України напередодні широкомасштабного вторгнення росіян і, за даними «Української правди», перебував на Лазуровому узбережжі Франції, не відвідуючи парламент і продовжуючи зберігати мандат народного депутата України. У січні 2023-го Столар несподівано повернувся в Київ і, за інформацією «УП», отримав гарантії збереження свого депутатського статусу до кінця каденції.

Навесні 23-го Колюбаєву «пощастило» зберегти і свою державну посаду очільника Ради з державної підтримки кінематографії. В березні термін повноважень її нинішнього складу закінчився, відповідно Артем Колюбаєв посаду мав би втратити. Але Кабмін вирішив пролонгувати цей термін аж до закінчення воєнного стану і ще на три місяці після нього.

Пояснень чому під час війни не можна було б переобрати профільну кінораду традиційно ніхто не надав, але бізнес-партнер Єрмака продовжив її очолювати.

Після цього зросла і бізнес-активність Колюбаєва.

У червні профільна Нацкомісія, яка відповідає за цінні папери, заявила про проведення пілотного проєкту. Йшлося про появу в Україні нового типу цінних паперів – «кредитних нот», а також про те, що експеримент став можливим через заяву приватної фірми «Маркет Консалт Плюс», яка і взяла проєкт на себе.

Цією компанією володіє Артем Колюбаєв та ще чотири інвестиційних фонди, пов’язаних як з ENSO, так і з самим бізнес-партнером Андрія Єрмака.

Відповідно, це компанія кінопродюсера під час великої війни в Україні, коли бізнес все дужче скаржиться на тиск правоохоронців та рейдерство, зуміла запустити сміливий експеримент з новим типом цінних паперів.

Вже за кілька днів після цього Артем Колюбаєв увійшов в ще один, новий бізнес. Він, разом з російським режисером українського походження Олексієм Кірющенком («Моя прекрасна няня», «Свати», «Слуга народу») став співвласником компанії-виробника БПЛА Culver. Продюсер і режисер отримали в компаніях, які входять в Culver, по 5%.

Цікаво, що це сталося після того, як безпілотники від Culver почали користуватися у військових таким попитом, що їх почали купувати з коштів президентського фонду United24, а на горизонті схоже замайорів новий великий контракт.

Через Олега Татарова Єрмак взяв під повний контроль правоохоронну систему України. Татаров одноосібно управляє НАБУ, САП, БЕБ, ДБР, СБУ та Національною поліцією. А «смотрящим» за бізнесом Андрій Єрмак поставив свого бізнес-партнера Артема Колюбаєва. 

Читайте також
Жодних «але». Зеленський не має йти на другий термін
Опінії
Андрея Тупікова призначили начальником Департаменту контррозвідки СБУ
Політика
Зеленський напередодні виборів віддає Укргазвидобування на розграбування Авакову
Позиція
Олексій Хоменко сам призначив себе тво Генерального прокурора
Опінії
Велике перерозподільництво
Політика
Демократія без виборів
Опінії