Created with Sketch.

Хапуги

19 грудня, 17:08

Апеляційна палата зменшила заставу ексдиректору Агентства місцевих доріг Полтавщини Олексію Басану

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила до 908 400 грн розмір застави, визначеної колишньому директору державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану у справі про легалізацію коштів та декларування недостовірної інформації.

Таке рішення 12 грудня ухвалила АП ВАКС.

За інформацією «Слово і діло», 26 листопада слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов застосував до Басана запобіжний захід у вигляді застави розміром 10 млн грн. Водночас детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати підозрюваного з альтернативою 20 млн грн застави. Прокурор САП і захисник Басана подали апеляційні скарги на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора залишити без задоволення. Апеляційну скаргу захисника задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26.11.2024 про застосування до (Басана – ред.) запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні скасувати в частині визначеного слідчим суддею розміру застави. Постановити в цій частині нову ухвалу, якою визначити (Басана – ред.) заставу в розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 908 400 грн. В іншій частині ухвалу залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника – без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили ексдиректору ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану про нову підозру – у легалізації активів та недостовірному декларуванні. Слідство вважає, що набуття цих активів стало можливим у зв'язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі.

Так, у 2022 році САП та НАБУ повідомили директору держпідприємства про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанню бюджетних коштів.

У НАБУ розповіли, шо за даними слідства, у період з 2020 по 2023 рр. підозрюваний набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн.

Йдеться про:

Щоб приховати майно і джерела його походження (окрім криптовалюти), посадовець оформив активи на близьких осіб. Криптовалютою він володів особисто, але не став її декларувати.

Набуття цих активів стало можливим у зв’язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі, як-от вимагання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, привласнення та розтрата майна. Зокрема у 2022 році НАБУ повідомило йому про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні бюджетних коштів.

У 2022 році НАБУ та САП повідомили Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду. ВАКС виправдав Басана.

Наразі триває апеляційне оскарження цього вироку. Наступне судове засідання у справі Олексія Басана відбудеться 14 січня.

Читайте також
Турецький цемент для Нафтогазу
Позиція
(Не)парламентський канал «Рада»
Політика
Колишнього президента Франції засудили до трьох років ув'язнення
Світ
Родина командира 211-ї бригади ЗСУ офіційно нігде не мешкає та живе на маленьку зарплатню дружини
Політика
Голову Маріупольської МСЕК викрито на отриманні хабаря
Кримінал
Якби Україна була б правовою державою...
Опінії