Created with Sketch.

Храм змієподібному божеству відкопали у Мексиці

06.11.2023, 20:08
Фото: INAH

Руїни споруди, знайдені у джунглях, вірогідно збудували у 1000 році до Різдва Христового. Вона є одним із перших культових споруд майя.

Результати відповідного археологічного дослідження оприлюднила пресслужба мексиканського Національного інституту антропології та історії. Зазначається, що округлий храм міг бути зведений на честь змієподібного бога Кукулькана.

Залишки культової споруди знаходяться в археологічній зоні Ель-Тиґре штату Кампече на березі Мексиканської затоки. Примітно, що це не перші подібні круглі споруди, виявлені на півострові Юкатан.

За словами мексиканських науковців, храм Кукулькана складався з двох рівнів, а дах у нього був пласким. Археологи припустили, що знайдену культову споруду міг згадувати один із ватажків племені майя XVI століття Пабло Паксболон.

У документі, написаному приблизно у 1575 році, стверджується, що на храмі Кукулькана в Ель-Тиґре зображалося божество пернатого змія з людською головою. Давні майя вважали, що Кукулькан обдаровує їх дощами та вітрами, а також стежить за вогнем і повітрям.

Дослідники вважають, що культ Кукулькана був поширений виключно серед знаті. У жертву цьому божеству приносили лише юнаків із заможних сімей. Крім того, майя вірили, що Кукулькан винайшов писемність, календар, а також вигадав урочисті церемонії.

Насамкінець додамо, що на березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.

Читайте також
У Мексиці знайшли “портал у потойбічний світ” Майя
Історія
У мексиканських джунглях знайшли загублене місто цивілізації Майя Окомтун
Історія
Остання смертна кара воїна УПА перед здобуттям Україною незалежності
Історія
Пеніко - місто, якому 3500 років
Історія
12 липня 2014 року пішла з життя Валерія Іллівна Новодворська
Історія
83 роки тому у Києві більшовики розстріляли отця Андрія Бандеру – батька Провідника ОУН
Історія