Created with Sketch.

Хрестик, паспорт і ракета: історія однієї фальшивої легенди

25.12.2025, 11:09

Історія розробника «невидимої ракети» «Фламінго».

З православним хрестиком на шиї — громадянин рф Денис Данилов, який видає себе за єврея з паспортом України Дениса Штілермана та розробника «невидимої ракети» «Фламінго».

В інтерв’ю Мосейчук він заявив, що у 2016 році був позбавлений громадянства рф за підтримку Майдану, що ФСБ відібрало у нього тисячі гектарів землі, а його бізнес збанкрутували, після чого він повернувся в Україну й став конструктором Fire Point.

Перевірена частина біографії виглядає інакше.

Данилов володів не тисячами гектарів, а ділянкою площею 15,5 га в Митищинському районі. Цю ділянку він спробував представити як інвестиційний проєкт: землю розділили на паї, «упакували» в інвестфонд «Лісові простори» й оцінили приблизно в $19 млн. Інвесторів це не переконало. Справа закінчилася банкрутством і судами, які тривали до кінця 2024 року, а ділянка була продана на аукціоні за $348 тис.

Виходить, Данилов протягом трьох років війни залишався активним учасником судових розглядів у рф. Під ім’ям Штілермана він уперше з’явився в ЗМІ в жовтні 2025 року.

Джерело

«Редакція «Останнього Бастіону» може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі «Опінії» несуть самі автори.»

Читайте також
Федоров підтвердив тези Сікалова, викладені в маніфесті партії «Дія»
Політика
Математика виживання: Чому без зміни правил ми залишимось «територією без людей»
Позиція
Це пастка для нашої економіки. Проєкт «незалежна Україна» йде до закриття
Війна
Комітет Ради не підтримав відставку Малюка з посади голови СБУ
Політика
«Оборонна» бруківка та мансарди за мільйони
Війна
Друга Палестина в Україні не за горами
Політика