Created with Sketch.

Хронологія окупації

08 січня, 10:19

Як Андрій Портнов курував окупацію Криму.

Ексзаступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов, імовірно, був куратором окупації Криму у 2014 році — про це свідчать аудіозаписи, які опинились у розпорядженні hromadske.

На записах у квітні-травні 2014 році людина з голосом, що схожий на голос Портнова, спілкується з ексначальником головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Криму Сергієм Коровченком і ексдепутатом Верховної Ради України Левом Миримським.

Зокрема, він говорить із Левом Миримським на одному із записів, зроблених 5 квітня 2014 року. Портнов на той момент уже два місяці не був в Україні — виїхав у лютому 2014 року через КПВВ «Гоптівка» в бік росії. Чоловіки на записі домовляються про зустріч наступного дня у готелі «Україна» у Москві. 

Наступного дня, 6 квітня 2014 року, людина з голосом, що схожий на голос Портнова, із телефона Миримського говорить із Сергієм Коровченком. Це ексначальник головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, помічник і довірена особа Андрія Портнова. Коровченко, судячи з аудіо, і організував зустріч Портнова і Миримського у Москві. Під час цієї телефонної розмови, Коровченко підтверджує, що виконує вказівки Портнова:

Сергій Коровченко: «Що там, як справи?» 

Андрій Портнов: «Нормально все, потихеньку».

Сергій Коровченко: «Ну гаразд, давайте, якщо що, там якісь доручення».

Після повернення з Москви до Києва, Миримський постійно спілкується з Коровченком. Вони планують спільну ділову поїздку до окупованого Криму 16 квітня 2014 року.

Як можна припустити з аудіо, ділова поїздка до окупованого Криму відбувається з вказівки або з відома «партнера», яким, імовірно, є Портнов. Миримський, судячи з аудіо, у поїздці до окупованого Криму буде головним, а Коровченко — куруватиме розв’язання певних питань:

Лев Миримський: «Ти уже говорив із партнерами?» 

Сергій Коровченко: «Еее... Щодо чого?»

Лев Миримський: «Щодо поїздки. Тобі сказав уже?»

Сергій Коровченко: «Ні, ніхто нічого не говорив».

Лев Миримський: «Ні, ну я маю на увазі, партнер. Там, де я був». 

Сергій Коровченко: «Він мені тезово написав, що я з тобою там це саме і т. ін. Ну, загалом, нічого конкретного. Сказав, щоб я робив те, що ти там це саме».

Лев Миримський: «О! Зрозумів, хто твій начальник?»

Сергій Коровченко: «Ну так».

Що Коровченко і Миримський планували робити у Криму, як можна припустити з аудіо, з відома або вказівки Портнова? Відомо, що щодо Сергія Коровченка українські слідчі відкривали кримінальне провадження. У межах провадження слідство перевіряло причетність Коровченка до підготовки півострова під «юрисдикцію» рф. 

Наступні аудіо це підтверджують. На них Коровченко і Миримський обговорюють програш у суді у якійсь гіпотетичній справі, і не знають — українські чи російські суди розглядатимуть майбутню касацію. Вони разом із тим підкреслюють, що на рішення треба якось вплинути, і зробити це може «АВ» — як можна припустити з аудіо, йдеться про Андрія Володимировича Портнова. 

На наступному записі Коровченко і Миримський уже напряму говорять про те, що мають вирішити долю майже 200 підприємств в окупованому Криму. У межах того самого кримінального провадження слідчі, до речі, перевіряли причетність Коровченка до «переоформлення» майна в окупованому Криму через суди.  

15–16 травня 2014 року Миримський і Коровченко у Москві планують зустріч з Анатолієм Кучереною — юристом, довіреною особою путіна і головою Громадської ради при МВС рф. Кучерена, до речі, був адвокатом колишнього зенітника так званої «ДНР» Володимира Цемаха, підозрюваного в справі збиття рейсу MH-17 у 2014 році. 

Миримський, Коровченко і Кучерена обговорюють «Таврію» — за словами джерел hromadske, це так звана стратегія розвитку Криму. Над нею працювали зокрема компанії нині підсанкційних російських олігархів Ротенбергів «СГМ-Мост» та «СГМ-Таврия», які надалі займались будівництвом Керченського (Кримського) мосту і «реконструкцією» «Артеку».

Вже в іншій телефонній розмові Коровченко запитує у Миримського чітко, чи нададуть вони офісні приміщення російським юристам в межах їхньої роботи по Криму. І той чітко відповідає — так. Офісами росіян, як можна припустити із записів, соратники Портнова мають забезпечити не десь, а в окупованому Криму. 


Нагадаємо, що Андрій Портнов перебуває під санкціями в США, але не в Україні. Він повернувся в Україну у 2019 році й виїхав із неї вже після повномасштабного вторгнення. Портнова не раз підозрювали у державній зраді й роботі на росіян, але кримінальні провадження закрили.

Лев Миримський помер у 2017 році. 

Сергій Коровченко зараз живе в Україні,  «волонтерить» і збирає докази злочинів московії. 

Читайте також
Росіяни закриють всі захоплені шахти українського Донбасу
Війна
Ворог насильно мобілізує молодих українців до війська на Запоріжжі
Війна
10 років ув'язнення для членів Донецького ОЗУ: Запорізька прокуратура вимагає засудити колаборантів
Кримінал
Більшість малюків Ґази стають сиротами від народження — звіт ООН
Світ
Ґаза — палестинське дзеркало зруйнованого окупантами Бахмута
Світ
Ізраїль запровадив у Ґазі інформаційну блокаду
Світ