Created with Sketch.

Хто добуватиме корисні копалини на Полтавщині

22.02.2022, 16:01

Від вантажних перевезень до видобування суглинків один крок...

Останній Бастіон тривалий час бореться з незаконним видобутком корисних копалин на Полтавщині з метою наповнення бюджетів різного рівня рентними платежами від видобутку корисних копалин на території громад. Бореться не тільки з розкрадачами корисних копалин, а і з їх покровителями з МВС, СБУ, прокуратури, ДБР, та іншими кровосісями. Бореться і з бездіяльністю правоохоронних органів, котрі покривають злочинців, та мають з цього значний матеріальний зиск.

Цього разу журналістів Останнього Бастіону зацікавила ситуація з отриманням спеціального дозволу на користування надрами на Судіївському родовищі суглинків, що розташоване у Полтавському районі Полтавської області.

В листопаді 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Ронтед” звернулося до Державної служби геології та надр України з заявою про отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону.

Підприємство хоче видобувати суглинки на “Судіївській” ділянці в Полтавському районі.

ТОВ “Ронтед” було засновано 9 вересня 2021 року. За два місяці після заснування воно звернулося за отриманням дозволу на видобуток корисних копалин, незважаючи на відсутній будь-який досвід роботи в даній галузі.

Засновником товариства стало ТОВ “Ретком”, зареєстроване в місті Києві. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Ретком” виступало засновником чи учасником 225 підприємств.  Не зрозуміло, чи всі 225 підприємств подалися до Держгеонадр за отриманням спецдозволів, чи тільки цей одинак.

Згодом у підприємства змінився засновник. ТОВ “Ретком” вибуло зі складу засновників ТОВ “Ронтед”, а єдиним власником і кінцевим бенефіціаром підприємства стає мешканець Дніпра Олександр Пришедько.

На момент реєстрації підприємство вказувало юридичну адресу — м. Полтава, пров. Першотравневий, буд. 21. Але в жовтні 2021 року юридична адреса підприємства змінюється і воно перебирається в село Мачухи, Полтавського району. Саме на території Мачухівської ОТГ знаходиться “Судіївське” родовище суглинків, на яке поклало око підприємство.

При реєстрації ТОВ “Ронтед” основним видом діяльності підприємства було зазначено : Вантажний автомобільний транспорт (цікаво що жодного автомобіля у власності підприємства немає і не було). Але в жовтні 2021 року підприємство вирішило змінити неприбутковий вид діяльності, основним видом діяльності підприємства стало :  Добування піску, гравію, глин і каоліну.

Повернемося до нового власника підприємства Олександра Пришедька.

Олександр Леонідович є учасником чотирьох підприємств, три з них зареєстровані в Київській області і одне в Полтавській.

Три підприємства Олександра Пришедька знаходяться в аграрному секторі та не показують видатних фінансових досягнень. Фінансова звітність підприємств за останні роки відсутня.

Окрім цього, підприємницьку діяльність Олександр Пришедько поєднує з адвокатською діяльністю. Свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю він отримав у 2015 році у Раді адвокатів Закарпатської області.

Дослідивши історію створення та перереєстрації підприємства ми підходимо до невтішних висновків. Підприємство, яке претендує на розробку “Судіївського” родовища суглинків має ознаки фіктивності його було спеціально придбано в компанії, котра займається масовими реєстраціями юридичних осіб.

І це нам дуже нагадує ситуацію, коли Полтавська обласна рада видавала підприємствам Павла Фукса газові родовища на Полтавщині.

Крім того, Останній Бастіон має інформацію про те, що лобіюванням інтересів ТОВ “Ронтед” займалися наші давні знайомі «рішали» від поліції та прокуратури Юрій Дейнега та Микола Кармазін, котрі, з набитими від крадіжок кишенями,під пильним наглядом Іллі Киви, роками покривають схеми з незаконного видобутку корисних копалин на Полтавщині.

Юрій Дейнега особисто ходив до голови Полтавської РДА та просив про надання відповідних дозволів для ТОВ “Ронтед”. І ми цьому вже не дивуємося, адже скрізь, де є “мутні” схеми з видобутком корисних копалин на Полтавщині, “несподівано” з'являється Дейнега та його партнери по незаконному промислу.

Юрій Дейнега та його партнер на незаконному кар'єрі в Чутівському районі

Хочемо зауважити, що ми звичайно радіємо, що нарешті підприємства намагаються видобувати корисні копалини законним шляхом, отримуючи відповідні дозволи та погодження. Зрозуміло, що Дейнега і компанія злодіїв вирішили змінити алгоритм «роботи», враховуючи численні кримінальні справи, відкриті за заявами представників Останнього Бастіону про злочини, вчинені в складі ОЗУ, внаслідок чого Дейнега і компанія змушена ділитися награбованим з представниками правоохоронних органів.

Як приклад, кримінальна справа з підпорядкування СУ Полтавського СБУ, стосовно розкрадання тих же суглинків Дейнегою і компанією зловмисників на території Чутівського району Полтавської області, про хід розслідування якої очільник Полтавського СБУ Євген Борзілов вперто відмовляється повідомляти заявника. Злі язики стверджують про якісь 50 тисяч доларів США, які отримала відповідальна особа за закриття кримінального провадження, але ми в це не віримо.

Не можна ж бути в «долі» в крадіжках, і в «темі» по їх легітимації, шляхом закриття кримінальних справ по розкраданню майна громади в особливо великих розмірах, чи ми помиляємося?

Злі язики подейкують, що задля отримання «потрібних» рішень ТОВ «Ронтед» у Держгеонадрах та Полтавській районній раді замовником з іноземною реєстрацією сформовано «бюджет» у 400 тисяч доларів, який дозволить отримати «потрібні» рішення швидко, і без зайвих обговорень.

Враховуючи залежність голови Полтавської районної ради від Полтавського СБУ під впливом нововиявлених обставин, коли, кілька разів обравшись від «Батьківщини» та ставши головою районної ради, отримуючи тривалий час заробітну плату, премії, та інші виплати,  очільник району, згідно Реєстру є керівником районної партійної організації «Наша Україна», що прямо унеможливлювало його можливість балотуватися та обиратися від «Батьківщини», нескладно зрозуміти, що Дейнега і компанія отримала погодження Полтавської районної ради без фактичного обговорення. Та й навіщо обговорювати підприємство з ознаками фіктивності, керманичі вважають, що податки платять тільки лохи і боягузи, а керманичі мусять тільки володарювати та накопичувати награбоване.

Останній Бастіон має достовірну інформацію про корупційний взаємозв'язок між розкрадачами надр та посадовцями Державної служби геології та надр України.

Звертаємо увагу Романа Опімаха, НАБУ, САП, ДБР, на імовірну корупційну складову при отриманні БЕЗ АУКЦІОНУ спеціального дозволу на користування надрами підприємством з ознаками фіктивності.

Вважати публікацію Заявою про злочин.

Далі буде..

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика