Created with Sketch.

Хто керує Україною?

24.11.2020, 14:45

The Washington Post пропонує Байдену накласти санкції на суддів КСУ, щоб «посилити Зеленського»

Американська газета The Washington Post пропонує переможцю президентських перегонів у США Джо Байдену «зробити кілька кроків для посилення Зеленського». Зокрема, наклавши санкції на суддів Конституційного суду України. Про це повідомляє Громадське.

Про це йдеться в едіторіалі (думці всієї редакції) газети.

Там зазначили, що президент Володимир Зеленський — один із перших іноземних лідерів, які привітали обраного президента Джо Байдена, «і це не дивно».

«Президент Трамп несправедливо переслідував українського президента, вимагаючи розпочати політизоване розслідування пана Байдена у 2019 році, одночасно затримавши військову допомогу США», — йдеться у матеріалі.

Натомість додають, що Байден був одним з найкращих американських друзів в Україні: відвідав країну п'ять разів, коли був віцепрезидентом. Також він «рішуче підтримував її битви проти російської агресії та внутрішньої корупції».

Видання наголошує, що зараз Зеленський потребує підтримки як ніколи раніше. Йому, мовляв, серйозно нашкодило рішення Конституційного суду, який своїми ухвалами «обмежив ключові реформи».

Як Байден може допомогти?

Як вважає редакція газети, після інавгурації адміністрація Байдена мала б зробити кілька кроків «для посилення Зеленського». Наприклад, запровадити санкції проти суддів КСУ, причетних до останніх рішень.

Також там вважають, що Міністерство юстиції Байдена могло б відновити зусилля щодо розслідування справ про кримінальне переслідування проти ключових українських олігархів. Зокрема проти Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського, які, мовляв, брали участь у блокуванні реформ та просуванні російських інтересів в Україні.

«Найважливішим буде для пана Байдена реанімувати політичний союз між Вашингтоном та Києвом, який має потужну двопартійну підтримку в Конгресі, але був майже розбитий паном Трампом. Попри те, що його спонукали відновити військову допомогу Україні, Трамп продовжував пропагувати російську дезінформацію про те, що саме Україна, а не режим Володимира Путіна, втручався у вибори в США у 2016 році. І він ніколи не запрошував пана Зеленського до Вашингтона. Виправити це має бути однією з перших зовнішньополітичних ініціатив Байдена», — підсумували у WP.

Реакція команди Байдена

Що цікаво, едіторіал газети ретвітнув один з ключових зовнішньополітичних радників Байдена Майкл Карпентер.

«Захищені інтереси та проросійські олігархи сильніші, ніж будь-коли з 2014 року. США мають зовнішньополітичні інструменти, щоб стимулювати корекцію курсу, але українці справді повинні здійснювати зміни до свого персоналу (людей на посадах — ред.) та відомств», — написав він.

Байден — президент?

Ще ні. Але Адміністрація служб загального призначення, що опікується питаннями зміни президента, повідомила Джо Байдену, що готова розпочати процес передання повноважень.

Дональд Трамп 15 листопада фактично визнав перемогу на президентських виборах у США кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Однак він заявив, що Байден переміг, тому що вибори були «сфальсифікованими».

А проте суди у США відхилили низку позовів адвокатів Дональда Трампа щодо нібито проблем із голосуванням у декількох штатах.

Дивлячись на всю цю вакханалію, у думаючих громадян України виникає логічне питання : а хто керує Україною ? Здавалось би, Україна є незалежною та суверенною країною, але з кожним роком все більше нас наштовхують на думку, що з незалежної України зробили маріонетку в чужих руках, котру ніяк не можуть між собою поділити ЄС, США та Росія...

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії