Created with Sketch.

Хто очолить «Свин&Газ»

17 травня, 18:55

Чи здатні свинобури Чернишова замінити помбурів Щербини ?

«Укрнафта» Корецького обвалила власний видобуток нафтопродуктів, а натомість нарощує імпорт і купує паливо в компанії санкційного російського мільярдера — заявляє політичний оглядач Михайло Шнайдер.

За оцінками експертів, через провали роботи найбільшої нафтогазовидобувної держкомпанії країни — «Укрнафти» — на паливному ринку посилюються зловживання і навіть є загроза для національної безпеки України.

По-перше, «Укрнафта» нарощує імпорт пального, а видобуток вітчизняних нафтопродуктів суттєво скорочується.  

Оскільки добовий видобуток нафти з початку року не тільки не виріс, а навіть скоротився на 5% — про що «Укрнафта» сором’язливо мовчить вже другий місяць поспіль - збільшення імпорту бензину та дизелю абсолютно закономірний результат.

Ця тенденція сформувалась вже минулого року. Тоді приблизно 55% реалізованих нафтопродуктів були вироблені з власної нафти «Укрнафти».

Решту закрили за рахунок покупної нафти та імпорту нафтопродуктів.

Цьогоріч на тлі проблем із видобутком, ця тенденція має шанси стати Закономірністю. 

За оцінками експертів, минулого року «Укрнафта» імпортувала приблизно 300 тисяч тонн Нафтопродуктів. Проте інформації про ці закупівлі ви не знайдете на «Прозорро» — ані оголошень про тендери, ані звітів про укладені договори.

Ціни, умови, контрагенти — все це залишається втаємниченим від широкого загалу.

По-друге, одним з найбільших імпортних постачальників для «Укрнафти» цього року стало ТОВ «Альянс Енерго Трейд» — фірма з орбіти російського мільярдера Муси Бажаєва, який перебуває під санкціями Заходу.

Договір між компаніями був укладений 29 січня 2024 року в обхід тендерних Процедур. В лютому-квітні поточного року «Укрнафта» вже придбала у цього постачальника дизельне паливо на суму понад 1,5 мільярда гривень.

За інформацією «Наших Грошей» та TELEGRAF ця компанія входить в орбіту контролю російського мільярдера чеченського походження Муси Бажаєва, який перебуває на сьогоднішній день під санкціями України, ЄС, Великобританії, Швейцарії та Канади.

За даними «Альянс Енерго Трейд», 100% долею в компанії офіційно володіє 40-річний житель Києва Роман Адамов. Формально це саме так і є.

Роман Адамов

Ще в 2021 році «Наші гроші» написали, що за цією компанією стоять колишні менеджери російського мільярдера чеченського походження Муси Бажаєва.

Він з 90-х років розвивав бізнес в Україні в рамках групи «Альянс». Зокрема, «Альянс» на початку 2000-х був власником Херсонського нафтопереробного заводу та мережі майже зі 150 АЗС в 12 регіонах України. Вони працювали під брендом «Альянс». А в 2007 році «Альянс» передав їх в СП з голландським нафтовим гігантом Shell, в якому отримав 49%. Зараз цей бізнес об’єднує близько 130 АЗС, ним володіє підконтрольне Shell ТОВ «Альянс Холдинг».

По-третє, «Укрнафта» і «Альянс» нещодавно без конкуренції технічно розділили тендер «Укргазвидобування» на купівлю 22,5 тисячі тонн дизпалива на 1,17 млрд грн.

А ще — «Укртранснафта» періодично купує у «Альянсу» пальне.  

«Державні кошти можуть опинитись в кишенях російських бенефіціарів», — зазначив Михайло Шнайдер.

В той час, коли національно свідомі представники ГУР та СБУ намагаються знищити російську нафтопереробку, Укрнафта платить мільярди гривень компаніям, пов'язаним з путінськими олігархами.

В той же час в травні нарешті закінчується контракт в діючої голови правління Олени Кобець, тому технічна потреба в т.в.о. відпадає, і знайшлися бажаючі перейняти естафету у Олени Кобець, яка фактично з 2022 року є номінальною головою правління без права втручання в діяльність підприємства.

Як виявилося, Кобець не ходила на роботу, і отримувала зарплатню в розмірі 975 тис. грн, такий щедрий контракт їй подарував пан Коболєв. Але не тільки за такі фантастичні умови йде боротьба. Мова йде про мільярди гривень, які "інвестуються" в кишені вдячних олігархів.

Як нам стало відомо, серед «лояльних» Йірмаку та нахилянту ухилянтів Зеленському кандидатів, розглядались:

  1. Горбатюк Максим, який шукав широку підтримку власної кандидатури не тільки у свого «шефа» Чернишова, але також і в Кабінеті міністрів та Верховній раді. Через неймовірну токсичність та непомірну жадібність до грошей кандидатура залишилась поза межами перегонів;

  2. Заєць Віталій  був визначений Горбатюком та Чернишовим як вдала ручна кандидатура, яка немає власних мізків та амбіцій, та яка буде виконувати те, що йому скажуть. На жаль інтелектуальні здібності та нікчемний професійний слід в минулому не зміг переконати Наглядову раду надати перевагу настільки бездарному фахівцю;

  3. Сергій Корецький  — теперішній голова правління «Укрнафта». Про його «успіхи» ми написали вище;

  4. Максим Козицький очільник Львівської ОВА;

  5. Чаус Вʼячеслав очільник Чернігівської ОВА; 
     

     
  6. Олександр Масюк кандидат в президенти від Зеленого братства Зеленського (ЗБЗ), оскільки 21 травня 2024 року Зеленський втрачає повноваження.
     

Тому потреба в «завидному холостяку» Олегу Толмачеві відпадає, і не тільки через те, що він нарешті зупинився на обраниці. Не у зв'язку з токсичністю через романтичні історії з агенткою ФСБ Дарією.

А просто через повну професійну імпотенцію, яку не визнала як фахова спільнота країни, так і нефахове керівництво Нафтогазу.

Толмачов виконав свою «запобіжну» функцію в якості т.в.о., і буде знятий. Він довго шукав нову роботу, даючи доручення знайти щось новеньке та цікаве  в Україні, але такому дорогому «висококваліфікованому експерду» місця не знайшлося (напевно більше немає дурних, окрім зеленого шапіто), тому Толмачев довго розмірковуючи про повернення до лінійної роботи інженера в Америці, таки знайшов якусь вакансію, і вже сидить на валізах.

Окрім зняття Толмачова прийнято рішення звільнити нарешті всіх іноземців, включаючи авантюриста Вітика, та решту єгипетських «висококваліфікованих» геологів.

Основна причина звільнення іноземців, це власне демарш самих іноземців, тому що вони, як і Олена Кобець, працювали «з дому», додивившись, що з часів Коболєва забули випадково про цілий іноземний «батальйон», який отримує зарплатню за сам факт працевлаштування, і вирішили перевести всіх до роботи в офіс, на що шановні іноземці образились, і вирішили звільнитись повним складом.

Новому керівництву УГВ доведеться виправляти помилки дефективного менеджера Толмачева, оскільки сьогодні прем'єр-міністр Шмигаль закликав Нафтогаз збільшити видобуток українського газу.  

Під час засідання уряду Шмигаль заявив:

«Завдання, яке також напряму пов’язано з нашою енергетичною незалежністю та стійкістю - це збільшення видобутку енергоресурсів. Насамперед ми говоримо про видобуток газу».

За його словами, у 2023 році номінально державний «Нафтогаз» запустив 86 нових свердловин. Від початку цього року було запущено ще 7 нових свердловин.

«Важливо, що компанія досягла найвищого видобутку за відповідний період впродовж останніх двох років. Завдання на 2024 рік для «Нафтогазу» - вийти на видобуток у розмірі близько 15 мільярдів кубів газу», - повідомив Шмигаль.

Враховуючи той факт, що Олексій Чернишов задля ефективності видобутку нафти і газу замість помбурів пропонує перейти на свинобурів, виконати завдання Шмигаля «Свин&Газу» буде надзвичайно складно.

Для реального виконання завдання Шмигаля, фахова нафтогазова спільнота пропонує замінити Олену Кобець на дійсно кваліфікованого експерта нафтогазової галузі України Володимира Щербину. 

Настав час залучати до управління номінально державних компаній професіоналів нафтогазової галузі, замість профанів, іноземців-заробітчан та агентів ФСБ, які знищують нафтогазову галузь України.

Далі буде.

Читайте також
Влада продовжує ігнорувати уроки війни
Опінії
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії
Нелегітимний вчергове хоче здати Україну
Війна
Як вкрасти країну
Політика