Created with Sketch.

​Хворих на туберкульоз "викидають" із тубдиспансерів та змушують платити за безкоштовне лікування

26.08.2014, 06:22

У Бобринецькій центральній районній лікарні колишньому засудженому відмовили у лікуванні туберкульозу та під загрозою тюрми змусили терміново їхати до міста «лікуватися за гроші».

В Україні лікування туберкульозу у тубдиспансерах є безкоштовним для кожного, але не всім лікарі дають таке право. Артур Буглаков став заручником саме такої ситуації, коли лікарська безвідповідальность та байдужість змусила його тікати із рідного міста.

Туберкульоз у хлопця виявили ще у Бобринцях, Кіровоградської області. А лікували уже під час відбування стоку покарання у Кременчуцькій виправній колонії № 69 чотири роки. Після звільнення він сам звернувся до тубдиспансеру Бобринської ЦРЛ щодо продовження лікування. Для підтвердження діагнозу пройшов необхідні обстеження. До речі, у лікарні не знайшлося навіть диску для запису файлів, тому Артур змушений був купити за власний кошт.

Після підтвердження діагнозу лікарі поставили хворого перед фактом, що через 3 дні він має бути у обласному протитуберкульозному диспансері у Кіровограді. Також його попередили, що у місті всі аналізи і рентгени - платні. Сума за «послуги» – близько 500 гривень.

Хворий не мав грошей на проїзд та обстеження, адже тільки вийшов на волю. Він просив у лікарів хоча б місяць, щоб заробити потрібні кошти. Йому почали погрожувати: якщо він не поїде за 3 дні – буде продовжувати лікування у тюрмі. Лікарі пообіцяли звернутися до міліції, щоб його знову закрили за гратами – за начеб-то відмову у лікуванні.

Артур вирішив втекти до Полтави, де були хоча б якісь друзі. Увесь цей час хворий не отримував лікування та перебував у прямому спілкуванні із різними людьми, наражаючи їх на небезпеку зараження.

Соцпрацівники займались опікою хворого, коли він відбував покарання. Потім зустріли та направили до Бобринців – оскільки він там проживав. Аби людина не відривалась від лікування та не почала хворіти на мультирезистентну форму туберкульозу, медики повинні були прийняти пацієнта на подальше лікування. І в жодному разі не дезорінтувати та не залишати сам на сам із проблемою.

Куди ж іти хворому, якому відмовили, а грошей поїхати кудись у нього немає? Особливо, якщо це людина із незахищеної верстви населення – звільнений із місць позбавлення волі. Відповідь проста - у маси. Заражати інших. Статистика сумна: через байдужість та непрофесіоналізм медиків один хворий може інфікувати 10 чоловік.

Зараз Артур Буглаков знаходиться у місті Полтава. Він усвідомлено та відповідально –звернувся до благодійної організації «Світло надії». Хлопець три тижні уже під соціальним супроводом організації та отримує необхідне лікування у Полтавському тубдиспансері.

БО «Світло надії» активно займається перевіркою неправомірних дій із боку лікувального закладу. У організації впевнені, що притягнення до відповідальності є обов’язковим заходом у боротьбі із епідемією туберкульозу та порушенням прав звільнених із місць позбавлення волі медичними закладами.


Читайте також
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава