Created with Sketch.

Селянам Гадяцької громади байдужа українізація

02.05.2024, 06:00

Як доводить історія, депутати із чиновниками — дзеркало суспільства. Відтак немає сенсу нарікати на владу, коли виборці такі ж дýрні.

Показовим є випадок у Гадяцькій громаді, а конкретніше — у селі Малі Будища, де мешканці відмовилися вшанувати у топоніміці постать нашого земляка Віктора Ревегука. Замість совєцького космонавта Юрія Гагаріна вони вирішили обрати нейтральну назву для вулиці: Світанкова.

На нещодавньому громадському обговоренні селянам запропонували самостійно визначитися щодо оновленої топонімії Малих Будищ. Не довго думаючи, поціновувачі давно минулої епохи здобули необхідну кількість голосів мешканців і відкинули ідею вшанування пана Ревегука.

Хто ж такий Віктор Якович (2 травня 1938 — 27 грудня 2019)? А він — уродженець Малих Будищ, кандидат історичних наук, доцент, фаховий педагог і краєзнавець, що за життя викликав повагу й пошану у студентів, серед яких немало тих, кому прищепив віддану любов до історичного минулого України, зокрема й нашої Полтавщини.

За минулі 30 років пан Віктор брав дієву участь у загальноукраїнських політичних і громадських з'їздах і зібраннях, адже тільки справжній українець може вболівати за свою державу. Проте його односельці свідомо відмовилися визнати заслуги шановного науковця у царині історії, обмежившись суто нейтральною назвою.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, як безліч українців навіть на тлі великої, геноцидної війни проти московії не бажають прощатися з окупаційним минулим. Їм до душі ностальгія за втраченим.

Читайте також
Зе-влада здає і землю, і людей російським окупантам
Політика
Українцям пропонують законно визначити свій антисемітизм
Політика
«Зеленим» популізмом українці вихаркують кров своїх дітей, батьків, чоловіків і дружин
Політика
Вітер повалив дерева на автівки волонтерів у Полтаві, «зеленим ямщикам» байдуже
Полтава
«Квартальні» ламіхузи перетворили ЗСУ на рекрутчину для бідноти — фронтовик
Політика
Основні причини мобілізаційної кризи
Війна