Інноваційну розробку для людей, хворих на різні форми діабету, презентували в Університеті Пенсильванії, яку можна приймати без уколів.
Йдеться про інсулін зі салату-латуку, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати відповідного дослідження американських науковців.
Як зазначають фахівці у галузі експериментальної медицини та молекулярної біології, їхній препарат створено з генетично модифікованої рослини, котра містить три пептиди з натурального гормону.
Фактично, це доступний для бідних і незаможних верств населення пероральний проінсулін, біоінкапсульований у рослинних клітинах, який регулює рівень цукру у крові подібно до природного інсуліну.
«Приймати речовину можна буде перорально – без уколів. Це серйозно спростить життя людей із діабетом. Такий, свого роду, "інсуліновий салат" навіть можливо заморожувати, а потім подрібнювати та готувати із нього препарат, коли пацієнт його потребуватиме», – прокоментували розробку в Університеті Пенсильванії.
Водночас науковці додають, що рослинні ліки не розщеплюватимуться у шлунку, а тому завдяки міцним природним клітинним стінкам інсулін досягне кишківника, де його вивільнять бактерії.
«Опинившися у кишківнику, гормон із розщепленого "інсулінового салату" продовжує свій шлях, потрапляючи до печінки. Затим відбувається необхідний обмін речовин і стан пацієнта покращується до наступного прийому препарату. Наш новий метод синтезу інсуліну дозволяє заощаджувати на виробничому лабораторному обладнанні та зберіганні речовини. Сам гормон стане доступнішим, побічних ефектів під клінічних випробувань не виявлено», – висновується у науковому дослідженні.
Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що низка дослідницьких експериментів довела, – фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.