Знімки їжі можуть допомогти вгамувати апетит, – науковці Данії

24.05.2023, 18:25
Знімки їжі можуть допомогти вгамувати апетит, – науковці Данії
Фото: Google

Низка дослідницьких експериментів довела, що фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.

Про це свідчать результати кількамісячних випробувань науковців з Університету Орхуса у Данії, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Eurek Alert".

Нове дослідження біофізиків показало, що знімки зі стравами сприяють вгамуванню апетиту, принаймні, якщо неодноразово дивитися на зображення того самого продукту.

«У наших експериментах ми показали, що коли піддослідні люди бачили одну й ту саму картинку з їжею не менш як 30 разів, – вони почувалися ситими, ніж до того, як побачили її. Встановлено, що апетит тісно пов'язаний із когнітивним сприйняттям. Учасники експерименту отримували фізіологічну відповідь на те, про що думали, тому могли відчути себе цілком задоволеними, нічого не з'ївши», – розповів медичних наук доктор Тьярк Андерсен.

Данські дослідники уточнюють, що під час серії експериментів взяли участь понад тисячу повнолітніх осіб обох статей різного віку, найкращі показники продемонстрували молоді люди до 35 років.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що глибокий і безтурботний сон – ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера.

Читайте також:
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04.12.2023, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08.11.2023, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26.10.2023, 06:21