Created with Sketch.

Кадетський корпус - де наша історія? Паралель з Італією

18.09.2015, 11:14

Любов живе доти, поки цього хочуть двоє. І тут нічого не потрібно доводити.

З цим почуттям пов'язано багато історій, легенд, оповідань, віршів. Одна ж з найкрасивіших любовних історій регіону Емілья-Романья (Італія) пов'язана з італійським замком Торрекьяра (Світла вежа), що розташований в провінції Парма і вважається одним з найкрасивіших в цій країні.

Чудово збережену фортецю XV століття знають усі молодята Італії. У День закоханих сюди прагнуть потрапити не тільки місцеві жителі, а й гості країни. Здається, що атмосфера замку досі зберігає історію яскравою і непростого кохання П'єра Марії Россі і Бьянкі Пеллегріні.

Сьогодні ми пропонуємо заглянути в цей замок і нашим читачам.

Замок Торрекьяра дав назву містечка Торрекьяра (комуна Лангірано), розташованому приблизно в 20 км на північний захід від Парми.

2. Замок, яким ми його побачили, був побудований в період з 1448 по 1460 рік П'єром Марією Россі для своєї коханої Бьянкі Пеллегріні де Арлуно.

3. Поруч із замком розташовано кілька будинків, в яких, за деяким винятком, живуть люди, що працюють в замку.

4.

5.

6.

7. А це виноробня Джузеппе Вікарі. Оскільки в маленьких італійських селах практично завжди все зачинено, ми вирішили зайти сюди до відвідин замку, скориставшись тим, що перехопили господаря на вулиці.

8. Джузеппе Вікарі розповів про всі етапи виробництва і, звичайно ж, влаштував дегустацію.

9. Усе невелике виробництво і магазин знаходяться в маленькому приміщенні.

10. Ну а нам все-таки потрібно оглянути замок.

11.

12. На вході до замку зустрічаємося з галасливими діточками з літньої школи. У них якась історична гра (хоча все в сучасному одязі): хлопчиків називають кавалерами, а дівчаток - прекрасними дамами.

13. А ось у цьому будиночку живе працівник каси замку. Непогано, так?

14. Але повернемося до історії фортеці. Замок Торрекьяра був побудований кондотьером П'єром Марією II Россі (1413-1482), графом Сан-Секондо. У двадцять років П'єр Марія знав латинь, грецьку, іспанську та медицину, був хоробрим воїном і другом Франческо Сфорці.

15. Він був настільки багатий, що міг змагатися з імператором і навіть Папою. При міланському дворі П'єр Марія Россі зустрів Бьянку Пеллегріні і закохався. Все б нічого, але Бьянка була заміжня, а П'єр Марія одружений.

16. Незважаючи ні на що, вони вирішили не розлучатися і йти по життю разом. Саме для обожненої Бьянкі за вказівкою графа протягом 1448-1460 років був побудований замок Торрекьяра.

17. Сам Россі жив на дві сім'ї, на два замки: з законною дружиною Антонією і дітьми - у Сан-Секондо, а з Б'янкой - в Торрекьяре. Чоловік Бьянкі Пеллегріні, який походив з менш відомого і впливового роду, ніж Россі, не став затівати війну і особливо перешкоджати цим стосункам.

18. Багато залів замку розписані фресками. У розписах присутні натуралістичні, фантастичні теми, гротескний живопис.

19. Дружина П'єра Марія померла від чуми в 1468 році, але одружилися чи закохані, невідомо. Можливо, чоловік Бьянкі був ще живий.

20. П'єр Марія був похований в капелі Сан-Нікомед поруч зі своєю коханою. Правда, пізніше їх останки були перевезені в інше місце, куди - ніхто не знає.

21. За часів П'єра Марії все гіпсові панелі на стінах були покриті золотом, але інші власники замку зіскоблили все золото і продали.

22. Один із замків, зображених на карті, - замок Торрекьяра.

23. У 2008 році замок був пошкоджений при землетрусі, але вже в 2010-му був відкритий знов після відновлювальних робіт.

24. З балкона замку відкривається вид на виноградники, де якраз зріє виноград для вина, яке ми пробували у Джузеппе.

25. Як і в кожному пристойному замку, в Торрекьяре є своє привид. Чудової краси жінка з'являється в замку, коли на небі світить повний місяць, а фортецю огортає туман. Кажуть, вона дарує незабутні поцілунки чоловікам, яких зустріне. Як свідчить переказ, вона була замурована заживо в одному з підвальних приміщень замку. Коли, ким і за яку провину - історія замовчує.

26. В даний час замок належить муніципалітету.

27. Життя в замку і сьогодні кипить - приїжджають гості, проходять свята, ллється музика ... Щороку тут проводяться фестивалі, в програму яких входить джаз, опера, костюмовані постановки. Ну а головна тема заходів, звичайно, вічна любов!

Цікава й пізнавальна історія, чи не так? Але чому вона нас вчить? Передовсім, цінувати й любити. Як своїх ближніх, так і речі, що нас оточують. 

Чому ми завжди дивимося кудись далеко й не помічаємо, що найкраще - поруч, буквально в нас під ногами.

Історію Петровського Кадетського корпусу в Полтаві можна подати не менш яскраво й романтично. А свята й фестивалі можна проводити не на його руїнах, а в його стінах. 

Така в нас, на жаль, звичка, що вкорінилася століттям - чхати на все спільне, загальне. "Все общее, все ничее", - казали за "совка" й тим самим прищеплювали цілому поколінню безвідповідальність і меншовартісність "людині - ґвинтику в системі". І така політика дала свої плоди у вигляді нас, наших рішень, зокрема при виборі людей, яких ми обираємо на керівні посади. 

Два минулих міських очільники "потурбувалися" про те, аби все красиве й цінне було тільки на картинках у підручниках або десь за кордоном.

Полтавцям звузили світогляд до цукру-гречки й шалених тарифів, до ТВ і кетчу, до передвиборчих пайків... Ми не помічаємо справжньої краси, яку міська влада своєю політикою під час каденції Матковського-Мамая свідомо й цілеспрямовано знищує! 

Руїни Кадетського корпусу, занехаяний будинок-палац у мавританському стилі Наума Бахмутського, спалені Музичні класи Базилевич, підпалений і знищений Матковським "Полтавський коровай". 

Владі не потрібні розвинені й освічені люди з гарним естетичним смаком. Таких не можна буде купити за цукор і гроші. Такі люди мислять, а отже діють і свідомо вирішують. 

Матковському й Мамаю потрібне тільки бидло, яке чекає, коли їм кинуть кістку, відбрану в собак. Таким вони бачать свій електорат. 

Коли кожен це зрозуміє, стане очевидним, що проблема не у конкретній владі, проблема в суспільстві, яке дає чинити наругу над собою і над нашими історичними пам'ятками. Проблема не в тих, хто купує, а в тих, хто купується і продає себе та свої цінності, своє серце й душу.


Читайте також
Свята полтавським браконьєрам не завада
Полтава
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Чутяни провели в останню дорогу захисника України Євгена Рябовола
Полтава
Енергетична самодостатність по-миргородськи
Полтава
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава