Created with Sketch.

Кінець ери маршруток?

17.08.2018, 16:51

З січня 2019 року заборонять перевозити пасажирів в автобусах без ременів безпеки. Відповідний проект розробило Міністерство інфраструктури. Також проектом передбачена заборона перевезення понад 9 пасажирів у транспорті без таксометру. Про це на брифінгу оголосив Володимир Омелян.

«З 1 січня 2019 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше 9; з 1 січня 2020 року забороняється використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів для здійснення пасажирських перевезень; з 1 січня 2021 року забороняється використання транспортних засобів, не обладнаних ременями безпеки, відповідно до вимог правил європейської економічної комісії», – доповів Омелян.

Згідно тексту законопроекту, перевізникам заборонять використовувати транспортні засоби, що не відповідають встановленим нормам. А це значна частина автопарку українських перевізників. За статистикою Київської міської адміністрації, «маршрутки» складають до 65-70% міського громадського транспорту. Альтернативою «маршруток» є більші за пасажиро місткістю автобуси, проте і вони наразі не комплектуються ременями безпеки.

Переглянувши технічні характеристики найпопулярніших серед українських перевізників автобусів, ми не знайшли машин, оснащених ременями безпеки, призначених для МІСЬКИХ перевезень. До переліку потрапили такі моделі:

Богдан А70132,

Богдан А22412 (шкільний),

Богдан А22112,

Богдан А22115 CNG,

Богдан А092 /Ataman А092/ ISUZU A092,

Богдан А093,

ЗАЗ А07А / БАЗ А079 «Еталон»,

ЗАЗ А10С І-Ван,

Рута 18, Рута 19, Рута 20, Рута 22, Рута 23, Рута 25, Рута 37, Рута 43.

Винятком у цьому списку став БАЗ А081.11, котрий на замовлення клієнта можуть обладнати ременями безпеки одразу на заводі (до базової комплектації ремені не входять). Кожен з наведених виробників має як мінімум одну модель оснащену ременями безпеки, проте ці моделі відносять до іншого класу – «міжміських» або ж «приміських» автобусів, через їх габарити.

Тож виходить, що більша частина громадського транспорту буде просто заборонена для використання? І так, і ні – якщо перевізник власноруч обладнає транспортний засіб ременями безпеки та встановить таксометр – то йому дозволять використовувати цей транспортний засіб.

Якщо з позицією держави все зрозуміло, то думки пасажирів у Полтаві розділились. Більшість опитаних проти нововведення, оскільки воно стане причиною катастрофічної нестачі громадського транспорту у містах, а відповідно збільшить навантаження на всю систему перевезень. Проте є й такі, кому зміни до вподоби.

«Якщо приберуть оці ржаві ПАЗіки та ГАЗельки – буде добре, у нас на Розсошенці в основному їдуть маршрутки. Тролейбуса не дочекаєшся. Я за. Тільки треба, щоб автобусів на всіх вистачило» – говорить пенсіонерка Віра Олегівна.

Проте студент Сергій Поталов з нею не згоден: «У нас і так не вистачає транспорту, а якщо введуть обмеження, то на вулицях Полтави не залишиться жодного транспорту. Доведеться їздити на своєму авто чи таксі, а це дорого. Є ще варіант на «вєліку», але у костюмі на роботу так не поїдеш».

«Не знаю, як це реалізують, але мені подобається. В мене двоє дітей-школярів, і я постійно переживаю за їх безпеку. Особливо, коли відправляю їх до школи. У Полтаві часто бувають аварії з маршрутками, або ж в них відпадають колеса (кілька випадків було зафіксовано з перевізником ТОВ "ЄВРОБУС-ПОЛТАВА" – ред.), тому я за використання ременів безпеки. Але навряд маршрутчики їх встановлять», – говорить Наталія.

«На мою думку, це дуже безглузда ідея. Я не бачив ременів безпеки в міському транспорті навіть коли жив у США. Але на приміських рейсах це було обов’язковою умовою. Уявіть: ви їдете на роботу, зайшли в маршрутку і повинні пристебнути ремені безпеки, а вже за 5-10 хвилин відстібати і виходити – це не зручно. Щодо таксометру, то це гарна ідея. Його можна об’єднати з системою електронних квитків чи безконтактної оплати. Мабуть, краще трохи доробити проект, і прийняти його з правками», – ділиться роздумами Матвій.

Не в захваті від ідеї і перевізники.

«Аби встановити ремені безпеки, мабуть, доведеться замінити старі крісла на нові, а це гроші. А хто їх компенсуватиме? Он півроку як підняли проїзд до 5-ти гривень, а люди і досі іноді сують 4 і кажуть щось про постанову суду. Я розумію, що все дорого, але ж мені машину теж треба заправити, обслуговувати, ще й відсоток доходу віддати фірмі. Поживемо – побачимо. Якщо без ременів не випустять на рейс, доведеться ставити», – розмірковує водій кільцевого Георгій.

«Нічого такого не чув, і встановлювати не буду. Нехай дороги ремонтують, тоді буде менше аварій», – висловився водій маршрутки.

У маршрутці № 52 «Полтава Південна – Алмазний» з написом «Чесний проїзд» взагалі відмовились від коментарів. Нагадаємо, голова Полтавської міської організації СПУ Сергій Чередніченко використовує фірму перевізника для самопіару. У спеціальних брендованих автобусах діє тариф 4 грн, але при цьому перевізник не має жодних дозвільних документів, про що неодноразово заявляли представники міськвиконкому та місцеві ЗМІ.

Тож чи стане новий проект Міністерства інфраструктури кінцем ери маршруток, поки ми можемо лише гадати.

Читайте також: Омелян назвав «зайців» основною причиною збитковості приміських перевезень

http://bastion.tv/news/omelyan-nazvav-zajciv-osnovnoyu-prichinoyu-zbitkovosti-primiskih-perevezen/

Читайте також
У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
Полтава
Перемога гартується у тилу, доведено патріотичною молоддю Кременчука
Полтава
Чиновникам — високі зарплати, мешканцям Диканьки — захмарні тарифи
Полтава
Зіньківські освітяни скинулися на допомогу ЗСУ
Полтава
У Миргородському районі вшанували пам'ять гетьмана Данила Апостола
Полтава
Зеленський нищить країну
Полтава