Китай хоче, щоб росія продавала йому газ за внутрішньоросійськими цінами, - Financial Times
Видання пише, що через це застопорилося будівництво трубопроводу, оскільки в цьому випадку про те, що він колись окупиться, не йдеться.
Спроби росії укласти велику угоду щодо газопроводу з Китаєм зазнали краху через те, що Москва вважає необґрунтованими вимоги Пекіна до ціни та рівнів поставок.
Жорстка позиція Пекіна щодо трубопроводу «Сила Сибіру-2» наголошує, що вторгнення росії в Україну зробило владіміра путіна все більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна щодо економічної підтримки.
Китай попросив платити за внутрішніми цінами, близькими до росією, що сильно субсидуються, і готовий взяти зобов'язання з купівлі лише невеликої частини запланованої річної потужності трубопроводу в 50 мільярдів кубометрів газу.
Угода по трубопроводу була одним із трьох основних прохань, з якими путін звернувся до Сі Цзіньпіна, поряд зі збільшенням активності китайських банків у росії та відмовою Китаю від мирної конференції, організованої Україною цього місяця.
Відсутність росії альтернативного сухопутного маршруту для експорту газу означає, що «Газпрому», ймовірно, доведеться прийняти умови Китаю.
Китай уже платить росії за газ менше, ніж іншим своїм постачальникам, за середньої ціни 4,4 долара за мільйон британських теплових одиниць порівняно з 10 доларами для М'янми та 5 доларами для Узбекистану.