Оскільки повінь у західному Пекіні стала смертоноснішою, було прийнято рішення відвести бурхливу воду.
Повінь у західному Пекіні стала смертоноснішою, руйнуючи мости, змиваючи десятки автомобілів одночасно та спричиняючи хаос у місті, тож було прийнято рішення відвести бурхливу воду. Ефект виявився майже миттєвий. У столиці скинувся тиск, але вода мала кудись подітися.
У вівторок вона вдарила по Чжоочжоу в сусідній провінції Хебей із силою, якої місцеві жителі не очікували. Незабаром місто було відрізане зовні, оскільки його будівлі перетворилися на острови. Невдовзі зникли електрика та питна вода.
Рятувальні команди пожежної бригади були там у великій кількості на плацдармі на суші, а човни стояли вздовж дороги, яка стала річкою. Надувні плавзасоби спускали на воду і за допомогою підвісних моторів гнали в затоплений центр міста.
У безпечну частину міста також заїжджали колони важких копачів, але вони не використовувалися для переміщення каміння та ґрунту. Вони були там, щоб рятувати людей, які, маючи лише кілька речей, чіплялися за потужні вантажівки.
У провінції Хебей виникло певне обурення, що їм довелося взяти на себе основний тягар цієї потенційно смертоносної повені, щоб контролювати кризу в Пекіні. Використовуючи сполучені дамби, водосховища та водні шляхи, повінь було відсунуто від столиці до частин Хебея, де живе менше людей.
Жителі Чжуочжоу поскаржилися в соціальних мережах, що їх не попередили достатньо, щоб втекти, коли було прийнято рішення поставити їх під загрозу. Гнів лише зріс після того, як секретар партії Хебей Ні Юфен з гордістю заявив, що його провінція виступатиме як «рів» для захисту Пекіна.