Супутники показали, як уряд КНР зробив непридатну для життя місцевість потужним енергоцентром. Він генеруватиме до 100 ГВт щорічно.
Мова про піщані бархани пустелі Кузупчі у провінції Внутрішня Монґолія, яка колись мала репутацію «моря смерті». Відповідними кадрами із орбіти Землі поділилися співробітники азійського підрозділу NASA Earth Observatory.
Тепер безлюдні землі стали справжнім морем фотоелектричних можливостей, перетворених сплеском встановлених сонячних панелей. Це будівництво стало частиною багаторічного плану вдажи КНР щодо зведення «великої сонячної стіни», покликаної генерувати достатньо енергії для забезпечення одного лише Пекіна.
Проєкт планують завершити у 2030 році; сонячна електростанція матиме довжину 400 км, ширину 5 км і максимальну генерувальну потужність у 100 гВт. Завжди добра погода, рівна місцевість та близькість до промислових центрів роблять Кузупчі бажаним місцем для сонячної енергії.
Зростання цього виду енергетики у КНР було особливо швидким протягом миунулого десятиліття (2013-2023) — щорічна потужність дорівнює 39 994 мВт. Показово, що сонячна потужність США збільшилася в середньому на 8137 мВт за той самий період.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати, що у разі, якщо зростання сонячних батарей, які монтуватимуть на орних землях, збережеться, то до 2050 року втрати виробництва продовольства можуть зрости майже у 16 разів. Продуктова загроза аж ніяк не перебільшена.