Гектари під геліостанціями могли б прогодувати мільярд людей — науковці

07 липня, 19:08
Гектари під геліостанціями могли б прогодувати мільярд людей — науковці
Фото: Останній Бастіон

Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.

До такого невтішного висновку на шпальтах галузевого видання Readly Environment дійшли науковці із Чжецзянського Університету у КНР. Вони підрахували, що ще 2018 року панелями сонячних батарей було покрито понад 1300 км² орних земель у всьому світі.

На цій площі можна було б щорічно вирощувати продукти, котрі містять чотири тисячі мільярдів кілокалорій. Зв'язок сонячних батарей та глобальної кризи продовольства вивчала команда китайських учених під керівництвом доктором наук Сяо Ву.

У дослідженні вони використали супутникові знімки, показавши, що на землях, призначених для вирощування сільгоспкультур, встановлено 27% усіх геліостанцій планети. Вирощені на цьому місці продукти могли б протягом року годувати 4,3 мільйона людей, а протягом місяця — 1 мільярд.

«За нашими розрахунками, якщо тенденція до зростання сонячних батарей, котрі монтуватимуть на орних землях, збережеться, то до 2050 року втрати виробництва продовольства можуть зрости майже у 16 разів. Продуктова загроза аж ніяк не перебільшена. Ми хочемо, щоб уряди держав світу прислухалися до наших висновків», — заявив Сяо Ву.

Натомість медіаагенція  «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах. Втрата біорізноманіття, спричинене деструктивними методами землеробства, стає загрозою для виробництва харчових продуктів.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26.09.2023, 20:36
Економіка
Головна причина – мінливі погодні умови та бактеріальна хвороба рослин, відома як "позеленіння цитрусових" (лат. Candidatus Liberibacter).
14.07.2023, 20:18
Економіка
У морських вантажоперевезеннях існує 100 і 1 схема як обійти заборони. Власне, росіяни змогли знайти та скористатися зерновою шпариною.
18.10.2022, 20:54