Created with Sketch.

Китайський робот-гуманоїд H1 навчився робити сальто

22.03.2024, 18:05

Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.

Компанія Unitree з Китаю, яка нещодавно встановила світовий рекорд швидкості для гуманоїдних роботів, представила нові досягнення своєї розробки.

Їх двоногий робот H1 вразив публіку, виконавши перше в світі сальто назад без використання важкої гідравліки. Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.

Відомо, що інші гуманоїдні роботи, такі як Atlas від Boston Dynamics, вже демонстрували здатність виконувати подібні трюки завдяки гідравліці, але H1 обійшовся без неї, використовуючи лише вбудовані електродвигуни M107 з піковим крутним моментом 360 Н·м.

Акробатичні здібності, хоча й не мають безпосереднього практичного застосування, допомагають розробникам виявляти технічні недоліки та оптимізувати системи керування рухом.

Крім акробатики, H1 також освоїв швидкісну ходьбу, подолання сходів, стрибки та навіть танцювальні рухи.

H1- це експериментальна модель. Наразі він не доступний для комерційного продажу. Він має висоту 1,8 метра, вагу 47 кг і здатний переносити вантаж до 30 кг. Хоча верхні кінцівки робота не повністю імітують людські руки, для багатьох практичних завдань їх вже достатньо.

Читайте також
OpenAI випустила Sora 2
Світ
ЄС просуває ідею розробки власного штучного інтелекту для зменшення залежності від США та Китаю
Світ
Kizilelma з новим українським двигуном розпочав випробування
Світ
Робопес допоміг шукати елементи касетних боєприпасів після обстрілу Київщини
Війна
Допоки Зеленський язиком садить 1 мільярд дерев, японці здійснюють революцію.
Світ
Прорив у термоядерному синтезі
Світ