Created with Sketch.

Київський Апеляційний суд залишив бізнесмена Ігоря Мазепу під вартою

23.01.2024, 17:24

Йому зменшили заставу до 21 мільйона гривень.

Київський апеляційний суд 23 січня частково задовольнив скаргу адвокатів бізнесмена Ігоря Мазепи — його залишили під вартою до 27 лютого 2024 року, при цьому зменшили заставу до 21 млн грн.

Про це повідомляє hromadske.

Зазначається, що прокурор і адвокати подали апеляційні скарги. Перший просив збільшити розмір застави до 700 млн грн, а захист - скасувати ухвалу Печерського суду.

«На засіданні захисники Мазепи знову заявили про необґрунтованість підозри, а також про те, що справу має розслідувати не Держбюро розслідувань, оскільки Держгеокадастр не є правоохоронним органом.

Також адвокати стверджували про упередженість суду першої інстанції. Мовляв, свідченням є і прийнята ухвала, яка «переписана з підозри». Просили її скасувати як незаконну», — йдеться у повідомленні.

На запитання суддів про те, чим обґрунтований розмір застави, про який просить обвинувачення, прокурор відповів, що враховані ризики та майновий стан підозрюваного.


Печерський районний суд 19 січня за клопотанням Офісу генпрокурора обрав запобіжний захід інвестбанкіру, засновнику Concorde Capital Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 349 мільйонів гривень.

Державне бюро розслідувань затримало 18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під час проходження україно-польського кордону. Зранку 19 січня в ДБР підтвердили затримання Мазепи.

ДБР затримало бізнесмена Ігоря Мазепу у справі незаконної приватизації земельних ділянок на Київщині — у матеріалах справи Мазепа вказаний «замовником заволодіння ділянками».

Уночі з 21 на 22 січня згорів будинок бізнесмена, засновника Concorde Capital Ігоря Мазепи. 

Адвокати бізнесмена Ігоря Мазепи, якого взяли під варту за підозри у незаконному заволодінні землею на Київщині, подали апеляційну скаргу на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 19 січня.

Громадський рух «Маніфест 42» анонсував попереджувальну зупинку підприємств у разі подальшого ігнорування владою «свавілля тилових силовиків».

Відповіді від керівництва держави чекають до 12:00 1 лютого 2024 року.

Це мають бути наступні кроки для розв'язання проблеми, що «загрожує національній безпеці держави»:

«Маніфест 42» також звертається до президента України Володимира Зеленського оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.

Читайте також
Партія «ЄС» заявила про політичний тиск
Політика
ВРП імені Маселка відмовила у захисті судді у справі Романа Червінського
Політика
Суддя у справі Романа Червінського поскаржилася на втручання у її роботу
Політика
Суддя у справі Романа Червінського поскаржилася на втручання у її роботу
Політика
Москву сполохали понад сотня національно-визвольних рухів
Світ
Суд виніс несподіване рішення у справі полковника Червінського: свідком можуть викликати Залужного
Політика