До суду подано 4 позови щодо порушення встановленої законодавством прозорої процедури купівлі-продажу готелю "Дніпро".
Причиною недостовірні дані про бенефіціарів, подані у Фонд державного майна (ФДМУ) переможцем аукціону ТОВ "Смартленд".
Таку інформацію оприлюднив народний депутат, заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов у Telegram.
Йдеться про те, що у ЗМІ покупцем готелю себе називає засновник професійної кіберспортивної команди "Navi" Олександр Кохановський.
Хоча у документах компанії "Смартленд" його прізвище не фігурує взагалі.
«Відповідно до частини 9 статті 14 Закону України "Про приватизацію" ФДМУ не має права затверджувати протокол і не укладати договір купівлі-продажу у такому випадку. При цьому голова держслужби Дмитро Сенниченко публічно заявляв, що звернеться "до правоохоронних та інших органів", аби ті перевірили, чи не використовують переможці аукціону російські гроші. Єдиний державний орган, який може без відкриття кримінального провадження перевірити реальне джерело походження коштів — це Державна служба фінансового моніторингу. У них є доступ до всіх необхідних даних і є для цього всі повноваження», — наголошує нардеп Андрій Холодов.
Станом на тепер відомо, що представники ФДМУ підписали протокол результатів аукціону без реальної перевірки джерела фінансів, за які придбали приватизований готель "Дніпро".
Питання про те, чи були кошти на придбання державного нерухомого майна переховані з РФ, лишається без відповіді.
«Необхідно врахувати, що процедура "великої приватизації" передбачає більш ґрунтовні перевірки, в тому числі джерела грошей. А проте, вказана схема стала можливою виключно тому, що пан Сенниченко продав готель за процедурою "малої приватизації", як сільський сарай, де ФДМУ є "перевіряючим" органом. Це дозволило знизити стартову ціну та уникнути справжніх перевірок», — підсумовує Андрій Холодов.