Created with Sketch.

Коли треба сміятися на кутні?

04.03.2019, 04:57

Опоненти можуть звинуватити нас, мовляв, не у свою справу шиємося. Заперечимо: блог (буквально - сторінка інтернет-щоденника) якраз і передбачає можливість для схильних до авантюри сміливців виставляти свою думку на белебень, який звідусіль прострілюється чужими думками. Блогер не претендує на лаври аналітика, політолога і провидця, максимум, на що він розраховує, так це – бути кимось почутим. І якщо висловлена ним заувага заторкне бодай один фібр у душі отого окремішнього когось, блогера буде важко відрізнити від нової копійки. Сором'язливо опускаємо очі долу, розраховуючи, менше з тим, на «лайки».

Тому нехай наступне узагальнення залишається суб'єктивною думкою, якою воно і є насправді.

З низки подій на арт-подіумі, які надають хоч би якогось сенсу серіальному одноманіттю існування екзальтованих фанаток з котиками на грудях, не випадає нагорода метра сатири перебудовного періоду, народного артиста України і РФ, потомственного одесита і московського емігранта, 84-річного Михайла Жванецького російським орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня. Ба, навіть більше – жест недопалка всея Русі і його принизливо угодницьке прийняття письменником-одеситом, чия іскрометна творчість розібрана на рядки і стала афористичною енциклопедією совкової і постсовкової дійсності, лише посилили негарне враження від скандалу з МАРУВ.

Виправдовуючи свій лизобл(…)дський вчинок, метр піднявся навшпиньки і став трохи вищим за пам'ятник Дюку: «Я все життя пишу тільки про Одесу. Це мої розповіді по цілому світу. Одеса ‒ це перлина України. І все, що мені властиво: мова, гумор, характер, афоризми, всі мої крики, зойки, все, що я створюю і видаю, ‒ з життя Одеси. (...) І ще раз: мені дали орден за мої розповіді про Одесу, і я його прийняв. Як мій тато-лікар прийняв в Одесі орден Трудового Червоного Прапора. Одеса ‒ моя маленька країна» ©.

На жаль, у серці полум'яного одесита місця для України не знайшлося. Можливо, не було? Приймати з монаршої руки сволоти, яка вбиває українських хлопців, навіть значок «за спасіння на водах» було б громадянським викликом і демонстрацією колабораціонізму.

Тепер до узагальнень. Богема рамп і лаштунків ніколи не була взірцевим середовищем. Її проміскуїтет запльований не лише цнотливими мормонами, а й у нас – людей, котрі з розумінням ставляться до легалізації проституції, викликає огиду. Походеньки ліжками підневільних актрис генія кінорежисури Романа Полянського (більше відомого як Поланскі), шлюбна епопея голлівудського секс-символа Бреда Пітта, як і маніакальна методичність Волочкової у просіданні на «шпагат», нас не обходять. Наші приземлені орієнтири для героїв світу замежево прекрасних почуттів і високої естетичної напруги певно ж є анахронізмом.

Та чужі герої нехай би й показилися. Але коли зраджують ті, «життя робили з кого»… Гидко, коли вигодуваний вітчизняним хлібом і салом арт-шмаркач чи шмаркачка заради бабла веселить народ, який твою країну вважає найзлішим ворогом. Шкодуємо слабувату на голову поп-зірку з її наївною впевненістю у тому, що, поперемінно крутячи задом і передом, вона виконує миротворчу місію. «Повії миру», шляк би їх трафив.

Та коли зраджують духовники, пастори, кумири… Ніби вишкребли з тебе щось лише тобі притаманне. Мед-пиво пив на життєвому бенкеті, аж гульк – хтось із-за спини у келих плюнув…

Вже й містичне щось ввижається у втручанні диявольських сил у долі Задорнова, «кроликів» Данильця з Моїсеєнком, Зеленського, відтепер – Жванецького.

Ще один кумир пішов із нашого життя, дай, боже, йому здоров'я і наснаги на подальше уславлення нашої Одеси.

Вадим Демиденко

Читайте також
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава