Created with Sketch.

Колишній гендиректор Google створить власний стелс-БПЛА

13 січня, 15:37

На таке рішення його надихнули українські дрони

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт розробляє стелс-безпілотник.

Журналісти Forbes на правах анонімності поспілкувалися з кількома респондентами, які підтвердили, що Шмідт розробляє новий проєкт у галузі оборонних технологій.

За словами двох із них, проєкт покликаний стати «американською альтернативою китайським безпілотникам і розроблятиме безпілотні авіаційні системи спеціально для використання на полі бою».

Решта розповіли журналістам про те, що на роботу ексгендиректора Google над БПЛА вплинули його нещодавні візити в Україну, де, за їхніми словами, мільярдер за останній рік налагодив контакти з урядовцями та військовими лідерами.

Forbes не вдалося з’ясувати, хто конкретно допомагає бізнесменові в реалізації секретного проєкту. Однак ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомило про те, що над створенням стелс-дрона може працювати лише кілька людей.

У своєму матеріалі журналісти також зазначили, що Ерік Шмідт багато розмірковував про те, як безпілотники змінюють хід війни в Україні. У липні 20 223 року, після свого повернення з Києва, він навіть заявив про те, що «майбутні війни будуть диктуватися і вестися безпілотниками».

Наразі неясно, коли Шмідт презентує свій проєкт зі створення дронів, як і те, як саме він планує конкурувати з чинними виробниками, такими як Northrop Grumman, і безліччю нових американських стартапів.

Можливо, він сподівається отримати вигоду зі зростаючого інтересу до безпілотників американського виробництва з боку Пентагону, який нещодавно оголосив про програму «Реплікатор», спрямовану на скорочення домінування Китаю у сфері безпілотників шляхом залучення американських виробників для створення тисяч БПЛА.

Довідково:

Стелс (англ. Stealth) — комплекс методів зниження помітності бойових машин у радіолокаційному, інфрачервоному та інших областях спектру спостереження шляхом спеціально розроблених геометричних форм і застосування радіопоглинаючих матеріалів і покриттів, що разом призводять до різкого зменшення потужності сигналу, відбитого в напрямку приладів спостереження, і тим самим підвищують виживання бойової машини.

Методи зниження помітності забезпечуються головним чином за рахунок вибору форми, що сприяє відбиттю хвиль у бік від випромінювача РЛС, та поглинання хвиль спеціальними покриттями. Ще одним напрямком зниження помітності є використання радіопрозорих конструктивних матеріалів.

Northrop Grumman B-2 Spirit

Технології зниження помітності є самостійним розділом військово-наукової дисципліни електронних засобів протидії, охоплюють дисципліни й технології проектування та виготовлення військової техніки (літаків, гелікоптерів, кораблів, ракет тощо). У результаті застосування технології ефективна площа відбиття радіосигналу зменшується до одиниць метрів, а в окремих зразках — до 0,2–0,3 м².

K32 HMS Helsingborg

Вперше Stealth-технології були застосовані в 1943 році на німецькому реактивному винищувачі-бомбардувальнику Horten Ho 229.

Horten Ho IX

Читайте також
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Першу картину, яку намалював людиноподібний робот Ai-Da, продали за $1 млн
Мистецтво
Одним - електрика від Сонця, іншим - алюзії на ілюзії.
Життя
Вітчизняна рушниця «Стріха» допоможе нищити російські дрони
Економіка
Китайська компанія DJI, яка виробляє дрони, подала до суду на Пентагон
Світ
CNN показав роботу підрозділу ГУР, що завдає ударів по росії безпілотниками
Війна