На таке рішення його надихнули українські дрони
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт розробляє стелс-безпілотник.
Журналісти Forbes на правах анонімності поспілкувалися з кількома респондентами, які підтвердили, що Шмідт розробляє новий проєкт у галузі оборонних технологій.
За словами двох із них, проєкт покликаний стати «американською альтернативою китайським безпілотникам і розроблятиме безпілотні авіаційні системи спеціально для використання на полі бою».
Решта розповіли журналістам про те, що на роботу ексгендиректора Google над БПЛА вплинули його нещодавні візити в Україну, де, за їхніми словами, мільярдер за останній рік налагодив контакти з урядовцями та військовими лідерами.
Forbes не вдалося з’ясувати, хто конкретно допомагає бізнесменові в реалізації секретного проєкту. Однак ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомило про те, що над створенням стелс-дрона може працювати лише кілька людей.
У своєму матеріалі журналісти також зазначили, що Ерік Шмідт багато розмірковував про те, як безпілотники змінюють хід війни в Україні. У липні 20 223 року, після свого повернення з Києва, він навіть заявив про те, що «майбутні війни будуть диктуватися і вестися безпілотниками».
Наразі неясно, коли Шмідт презентує свій проєкт зі створення дронів, як і те, як саме він планує конкурувати з чинними виробниками, такими як Northrop Grumman, і безліччю нових американських стартапів.
Можливо, він сподівається отримати вигоду зі зростаючого інтересу до безпілотників американського виробництва з боку Пентагону, який нещодавно оголосив про програму «Реплікатор», спрямовану на скорочення домінування Китаю у сфері безпілотників шляхом залучення американських виробників для створення тисяч БПЛА.
Довідково:
Стелс (англ. Stealth) — комплекс методів зниження помітності бойових машин у радіолокаційному, інфрачервоному та інших областях спектру спостереження шляхом спеціально розроблених геометричних форм і застосування радіопоглинаючих матеріалів і покриттів, що разом призводять до різкого зменшення потужності сигналу, відбитого в напрямку приладів спостереження, і тим самим підвищують виживання бойової машини.
Методи зниження помітності забезпечуються головним чином за рахунок вибору форми, що сприяє відбиттю хвиль у бік від випромінювача РЛС, та поглинання хвиль спеціальними покриттями. Ще одним напрямком зниження помітності є використання радіопрозорих конструктивних матеріалів.
Технології зниження помітності є самостійним розділом військово-наукової дисципліни електронних засобів протидії, охоплюють дисципліни й технології проектування та виготовлення військової техніки (літаків, гелікоптерів, кораблів, ракет тощо). У результаті застосування технології ефективна площа відбиття радіосигналу зменшується до одиниць метрів, а в окремих зразках — до 0,2–0,3 м².
Вперше Stealth-технології були застосовані в 1943 році на німецькому реактивному винищувачі-бомбардувальнику Horten Ho 229.