АЗС Коломийського відмовляються виконувати взяті на себе фінансові зобов'язання
Мешканці Полтави масово скаржаться на олігарха Коломийського, який відмовляється обслуговувати видані ним векселі.
Останній Бастіон викликав на місце слідчо-оперативну групу, про наслідки поінформуємо згодом.
Нагадаємо, що ДФС з 2014 розслідувала, чи ухиляються АЗС Коломойського від сплати податків, але результату кропіткої роботи фіскалів ми так і не отримали.
Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 04.04.2019, слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС проводить досудове розслідування в кримінальному провадженні № 32014100040000071 від 08.08.2014, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що “службові особи ТОВ «ВТФ «АВІАС» та інших юридичних осіб, які входять до мережі автозаправних станцій ТОВ ВТФ «АВІАС», яких об'єднує те, що вони контролювалися фінансово-промисловою групою «ПРИВАТ», у співучасті з іншими невстановленими слідством особами, діючи з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, у 2014 році організували злочинну схему з незаконного формування валових витрат та податкового кредиту реальними суб`єктами господарювання з використанням документів транзитних та фіктивних підприємств при придбанні, постачанні та реалізації нафтопродуктів невідомого походження через належну їм мережу АЗС”.
Крім того, як випливає з ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 26.02.2019, цю ж історію слідчі Офісу великих платників податків ДФС розслідували також в рамках кримінального провадження № 32015050000000033 від 13.05.2015.
У судових матеріалах щодо кримінальних проваджень № 32014100040000071 та № 32015050000000033 серед іншого констатується, що “згідно виписки руху коштів у період з 19.02.2013 по 19.02.2018 <...> грошові кошти від підприємств реального сектору економіки за поставлені нафтопродукти надходили та перераховувалися на погашення кредиту у ПАТ «ПРИВАТБАНК»”
"...таким чином, постачання нафтопродуктів до підприємств реального сектору економіки, які входили до мережі автозаправних станцій ТОВ ВТФ «АВІАС», протягом 2014 - 2015 років дійсно здійснювалося підприємством ТОВ «ТАЛИС ПЛЮС», але фактично було отримано від інших постачальників, а не від підприємств ТОВ «Торговий дім «ШЕФ» (код ЄДРПОУ 38920522), ТОВ «Швейцарський центр освіти «МАСТЕРС» (код ЄДРПОУ 38607443), які є фіктивними і використовувалися у злочинній схемі маскування незаконного походження нафтопродуктів та створенні штучного ПДВ на суму 188 213 908,00 гривень."
Після 2019 року жодних даних про розслідування цих кримінальних проваджень ми не знайшли.
У 2021 році Антимонопольний комітет визнав дії компаній групи «Приват» Ігоря Коломойського антиконкурентними узгодженими діями і наклав на компанії штраф – 4,7 мільярда гривень. Мова йде про ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий Дім «Авіас», ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Альянс Еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (у т. ч. ПАТ «Укрнафта»).
Але Окружний адмінсуд Києва та Шостий апеляційний адмінсуд стали на бік Коломойського в цій справі та скасували рішення АМКУ.
Як повідомляла голова Антимонопольного комітету Ольга Піщанська, «компанія «зараз намагається «відбитися» від штрафу Комітету у 4,7 мільярда гривень, накладеного за участь у змові на ринку пального. Через суди вона намагається оскаржити право Комітету використовувати під час розгляду справ матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, у цьому випадку – Національного антикорупційного бюро».
Далі цікавіше...
В лютому 2022 року Бюро економічної безпеки звинуватило в ухилянні від сплати податків усі провідні мережі АЗС, крім заправок Коломойського.
Бюро економічної безпеки (БЕБ) підозрює усі провідні мережі АЗС країни – OKKO, WOG, Shell, SOCAR, KLO, AMIC – в ухилянні від сплати податків та торгівлі фальсифікованим паливом.
Про це зазначено в ухвалі Шевченківського районного суду Києва, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень 22 січня 2022 року.
"Під час досудового розслідування у кримінальному злочині встановлено, що невстановлені особи з метою подальшого збуту організували незаконне виготовлення палива, яке надалі реалізують юридичним та фізичним особам різних регіонів України, а саме "Глуско Рітейл" (Glusco), "Автобансервіс" (KLO), "Альянс Холдинг" (Shell), "Амік Україна" (AMIC), "ОККО-Бізнес Контракт" (ОККО), "Сокар Енерджі Україна" (SOCAR), "ВОГ Рітейл" (WOG) використовують у своїй діяльності мережі АЗС та нафтобази, через які реалізується неврахована кількість моторного бензину", – йдеться у тексті судового рішення.
До переліку підозрюваних чомусь не потрапили лише АЗС Ігоря Коломойського, які працюють під брендами "Укрнафта", ANP та "Авіас".
Пограбувати Приватбанк, не сплачувати податки, збори, а тепер ще й, заволодівши коштами українців, відмовитися від обслуговування боргу - типова поведінка українського батька 95 кварталу, і його резидентів.
Щодня на війні гинуть захисники України, котрі протистоять навалі російського агресора. А в цей час ми стикаємося з внутрішніми ворогами України, котрі нікуди не поділися. Олігарх Ігор Коломойський (який є політичним батьком Володимира Зеленського) та йому подібні, продовжують грабувати нашу країну. Вони відчули свою безкарність та завдяки корумпованій судовій та правоохоронній системі отримали карт-бланш на подальший грабунок України та українців.