Created with Sketch.

Кому пам'ятник Вайнгорту, а комусь бюджетні кошти у кишеню

06.11.2021, 11:26

Полтавська міська влада і громадські діячі ніяк не можуть домовитися, щоб остаточно вирішити долю пам'ятника архітектору Леву Вайнгорту.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловила керівник мистецької галереї "Арта" Юлія Петушинська, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За її словами, офіційна процедура від обговорення доцільності до встановлення пам'ятника була грубо порушена усіма зацікавленими сторонами.

«Так чому виник скандал щодо пам'ятника Леву Вайнгорту? Бездарні чиновники, клептократичні підходи, порушення законодавчих норм спричинили дану ситуацію. І, на жаль, дотичними до цих процесів виявилися ті, які позиціюють себе як нові обличчя, патріоти та громадські активісти, а насправді разом із владою беруть участь у побудові схем дерибану бюджету. Громадське обговорення увічнення пам'яті Лева Вайнгорта відбувалося в кабінеті Ірини Особік із представниками громадськості, які були запрошені, а саме – наближеної до влади ГО "Save Poltava". Доцільність вшанування пам'яті саме цієї людини в першу чергу, у цих людей не викликала сумнівів. І це при тому, що громадськість сьомий рік волає про увічнення пам'яті подій Революції гідності та героїв російсько-української війни. Такі пріоритети у влади та цих осіб», – коментує ситуацію керівник мистецької галереї "Арта".

Водночас Юлія Петушинська додає, що той процес, ініційований представниками вказаної громадської організації та чинною Полтавською міською владою, по факту є вкрай нефаховим, протизаконним і корупційно ризикованим.

«Ось погляньте лишень на те обговорення, яке вони проводили у соцмережах, і те аматорство "невідомих" авторів, у фахівців викликає сміх і сльози… А справжня мета усього цього зрозуміла – уникнути дотримання законної процедури з метою визначення своїх виконавців з подальшими підрядами та "відкатами". Тим більше, що мова йшла не тільки про пам'ятний знак, а про реконструкцію величезної території, яка мала об'єднуватись з площею перед Обласною державною адміністрацією. У документі за підписом Ірини Особік, як головного архітектора області, ясно сказано, що замовником на цей пам'ятник є благодійний Фонд Валерія Головка, і для отримання інформації потрібно звертатися до нього. Так чого ж відповідні особи й особіки самі не звертаються до цього Фонду за виконанням взятих на себе обов'язків щодо фінансування? Питання, як кажуть, відкрито і по нині», – підсумовує керівник мистецької галереї "Арта".

А тим часом громадськість і справді не байдужі до долі нашого міста жителі не бачать ніяких зрушень у покращенні архітектурної привабливості Полтави; влада і наближені до неї активісти кидають пил в очі через проплачені ЗМІ.

Ймовірно, пані Ірина Особік в особі ГО "Save Poltava" намагається приховати власну, орієнтовану на корупційні схеми, сутність, позаяк досі стоять занедбаними Кадетський корпус, Дитячо-юнацька спортивна школа "Авангард" і їм подібні пам'ятки нашої історії та культурної спадщини.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що неподалік Дніпра встановили першого "Захисника курганів".

Читайте також
Сьогодні діаспоряни згадують знаменитого бандуриста, уродженця Полтавщини Григорія Китастого
Мистецтво
«Тарас «Хамер» Бобанич – присутній»
Мистецтво
Діди воювали
Історія
Спогади до дня народження легендарного поета
Історія
Герої не вмирають! Світлої пам'яті полковника ГУР В'ячеслава Галви
Історія
Долина Загиблих: Символ пам’яті, примирення та диктаторської величі
Історія