Created with Sketch.

Комунальна годівничка "Полтавафарм"

17.08.2018, 15:16

Все більше і більше розумієш, що діяльність будь-якого комунального підприємства працює лише на купку пристосуванців, які випадково потрапили до керівного складу.

ГО «ГМП» отримало відповідь на свій інформаційний запит від ПОКП «Полтавафарм» щодо господарської діяльності підприємства в 2016-2017 рр. за двома напрямками:

-придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення;

-охорона підприємства.

Зосередьмо увагу на декількох суб’єктах господарської діяльності, які в період 2016-2017 рр. організували постачання комп’ютерної техніки разом із програмним забезпеченням, та проаналізуємо підприємства, які надавали охоронні послуги.

Першими йдуть два київських суб’єкти господарської діяльності, які, завдячуючи пану Олегу Дмитровичу Кирилку, пов’язані між собою:

-ФОП О.Д. Кирилко (ЄДРПОУ 2505105076, м. Київ, вул. Петра Панча, 3, кв. 104).

Підприємець виконав у 2016 році постачання програмного забезпечення «Скарб» на суму 4500,00 гривень (у відповідності до наданого ПОКП «Полтавафарм» Акту надання послуг № 365 від 31.05.16 р).

-ТОВ «Омега-консалтинг» (ЄДРПОУ 39953130, м. Київ, вул. Зоологічна, 4-а, офіс 139, із статутним капіталом 60000,00 гривень).

Одним із засновників товариства є Олег Кирилко. За юридичною адресою, окрім самого ТОВ «Омега-консалтинг», тут ще розташувалося 400 підприємств та організацій різних форм власності та діяльності. Щодо подібної концентрації офісного бізнесу в ДФС України існує термін «місце масової реєстрації підприємств». За 2016-2017 рр. товариство виконало постачання програмного забезпечення «Скарб» на суму 51220,00 гривень (у відповідності до отриманих Актів від ПОКП «Полтавафарм»).

Дивним виглядає той факт, що ці два пов’язані суб’єкти господарської діяльності за останні роки жодного разу не «засвітились» у відкритих тендерних процедурах із закупівель, про що свідчить інформація за наступними посиланнями:

- ФОП О.Д. Кирилко – http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=2505105076

- ТОВ «Омега-консалтинг» - http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=39953130

Дивує і той факт, що всі засновники ТОВ «Омега-консалтинг» є засновниками ще трьох підприємств за все тією же юридичною адресою: м. Київ, вул. Зоологічна, 4-а, офіс 139 (https://nomis.com.ua/search?pp=20&q=554503&t=director ).

Важко уявити, як може функціонувати в одному офісному приміщенні понад 400 підприємств (посилання на адреси масової реєстрації підприємств - https://opendatabot.com/blog/167-virtual-addresses)?

Це запитання залишимо правоохоронцям.

До речі, ЗМІ вже висвітлювали інформацію про «непрозору» діяльність підприємств, які зареєстровані за цією адресою (посилання - http://nashigroshi.org/2014/10/25/virtualne-tenderne-hnizdo-na-vul-zoolohichna-4a-kvartyra-139/ та https://dozorro.org/blog/fantastichna-pyatirka-vid-ukrzaliznici)

Але ще цікавішим є те, що за цією ж адресою зареєстрована ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ВОЛЯ НАРОДУ» (ЄДРПОУ 36215434, м. Київ, вул. Зоологічна, 4-а, офіс 139).

Повернемося від київських підприємств до нашого, полтавського ТОВ «Технології і системи автоматизації» (ЄДРПОУ 39740389, м. Полтава, вул. Курчатова, 17, кв. 8, із статутним капіталом в сумі 2000,00 гривень), яке блискавично допомогло комунальному підприємству «Полтавафарм» освоїти у 2016-2017 рр. (у відповідності до наданих видаткових накладних) понад 354 тисячі гривень, організувавши постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

За інформацією сайту Антикорупційного монітору ТОВ «Технології і системи автоматизації» стало переможцем у 2017 році у двох тендерних процедурах на суму аж 400,00 гривень (посилання - http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=39740389). Випадковість це чи ні, вирішувати вам.

А кому належить це успішне підприємство?

Все, як завжди, дуже просто – належить воно працівникам та родичам співробітників ПОКП «Полтавафарм».

Бенефіціарними власниками товариства є подружжя Марченків – Наталія Іванівна та Сергій Олександрович, а засновником та керівником – В.М. Морозова.

Сергій Олександрович Марченко в період постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення працював системним адміністратором ПОКП «Полтавафарм».

Посилання на сайт НАЗК: декларація Марченко С.О. - https://declarations.com.ua/declaration/nacp_98306570-b948-4e79-aaf8-3491acb798f6

Чи мав доступ С.О. Марченко до інформації про нагальні проблеми комунального підприємства щодо забезпечення комп’ютерами? Звісно, що мав.

Найвірогідніше, пан Сергій розробляв план закупівель, на те він і системний адміністратор великого обласного підприємства. За період постачання в 2016-2017 рр. на видаткових накладних ТОВ «Технології і системи автоматизації» стоїть підпис С.О. Марченка та зазначені його ПІБ як постачальника комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, а вже з березня 2017 року – стоїть підпис дружини, пані Наталії Марченко. А пан Сергій начебто сховався.

Звичайно, що дії пана Сергія можна розцінювати як корупційні, але проблема в тім, що він не є посадовою особою і дія закону на нього не поширюється. Можемо оцінювати лише морально-етичну сторону діяльності цього пана.

Але це ще не все. За юридичною адресою ТОВ «Технології і системи автоматизації» м. Полтава, вул. Курчатова, 17, кв. 8 зареєстроване приватне підприємство «Телекомунікації та системи автоматизації» (ЄДРПОУ 38874733, із статутним капіталом 3000,00 гривень).

Керівником та одним із засновників підприємства є Сергій Олександрович Марченко. Ще одним із засновників є Руслан Євгенович Гнєздов, який на даний час входить до складу адміністрації ПОКП «Полтавафарм» та працює на посаді інженера з охорони праці. Нагадуємо вам, що Руслан Гнєздов разом зі своїм колишнім керівником та діючим депутатом Полтавської обласної ради Валерієм Прядком були затримані під час спроби передачі неправомірної вигоди, а простіше кажучи − «хабаря» (посилання - https://poltava.to/news/43028/ ).

На той час Руслан Гнєздов обіймав посаду заступника начальника з економічної безпеки підприємства.

Виходить так, що після гучного скандалу Руслан Гнєздов не тільки залишився працювати на ПОКП «Полтавафарм», а й ще піднявся посадовими щаблями, потрапивши до складу адміністрації.

Доля С.О. Марченка взагалі склалася неймовірно цікаво. Після встановлення факту причетності Марченка до постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення через підконтрольне підприємство новим керівництвом ПОКП «Полтавафарм», пан Сергій був звільнений з посади та залишив комунальне підприємство.

Але не все так погано закінчилося для Марченка. З весни 2018 року С.О. Марченко працює в апараті Полтавської обласної ради на посаді консультанта сектору інформатизації. Мабуть, виявився гарним спеціалістом, якщо потрапив під владне крило О.Ю. Біленького.

Нагадуємо і голові облради Олександру Біленькому та його підлеглому С.О. Марченку, що дію Закону Україну «Про запобігання корупції» ніхто не скасовував, а саме:

Стаття 3. Суб’єкти, на яких поширюється дія цього Закону.

Суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є:

в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування

Стаття 25. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

пункті 1 частинипершоїстатті 3 цього Закону, забороняється:

1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

2) входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України

Впевнені, що досвід Олександра Біленького щодо переведення та приховування приватного бізнесу його передачею в «сліпий та глухий» траст третім особам буде втілений особисто С.О. Марченком. Як кажуть в народі – досвід не проп’єш, та й талановиті комерсанти не будуть зайвими у команді Олександра Біленького, адже скільки нових комп’ютерів та програмного забезпечення ще потрібно придбати Полтавській обласній раді, поки що невідомо.

Так, вочевидь, і виходить, що голова обласної ради разом з екс-керівником та діючим депутатом обласної ради, ймовірно, мали зиск з того, що за останні два роки ПОКП «Полтавафарм» не проводились прозорі тендерні закупівлі, а гроші справно перераховувались на рахунки потрібних «своїх» підприємств.

Принагідно нагадаємо, що Прядко за рахунок «Полтавафарм» відремонтував аптеку № 50, а потім відмовився від приміщення на користь політичної партії «Наш край», до політради якої входить народний депутат С.В. Шахов, близький друг голови Полтавської обласної ради О.Ю. Біленького (посилання - http://bastion.tv/news/audit-pokp-poltavafarm-hto-vidpovist-za-borgi/ ).

Щодо витрачання коштів на іншому напрямку, а саме – на оплату послуг з охорони, то констатуємо, що приватні полтавські підприємства ПП «Бастіон» та ТОВ «Центуріон» отримували щомісячно за свої послуги плату від ПОКП «Полтавафарм» у розмірі 17520,00 гривень та 18630,00 гривень. Натомість, щомісячна плата за надані послуги з охорони, які надавало Управління поліції охорони в Полтавській області, сягала «захмарних» сум від 624,00 до 641,00 гривні.

Кому було вигідно сплачувати щомісячно десятки тисяч за надані послуги з охорони комунального ПОКП «Полтавафарм» двом приватним підприємствам та чому саме ці підприємства надавали послугу – залишимо встановити правоохоронцям.

Олександр Лещенко

Першоджерело - http://maidan.zzz.com.ua/2018/08/15/комунальна-годівничка-полтавафарм/

Читайте також
Держекоінспекція вже йде по душі «зелених ямщиків»
Полтава
Платники Полтавщини сплатили майже 300 мільйонів гривень податкового боргу
Полтава
Зеленський таємно повідомив про таємні пункти в таємній угоді.
Полтава
Адмінмежі Полтавщини — портал в інші цивілізації
Полтава
Німецьким волонтерам знедолені сім'ї Полтавщини важливі, а українській державі — ні
Полтава
Бригада «Буревій» отримала необхідне обладнання від Машівської громади
Полтава