Для читачів медіаагенції «Останній Бастіон» не таємниця, що китайці воюють за армію РФ. Але режим у Пекіні вирішив зачистити інформпростір.
Міністерство закордонних справ КНР уже встигло заявити, що Китай не спрямовував своїх військовослужбовців для участі у війні на стороні жодної із протиборчих країн. Попри це у китайських соціальних мережах періодично з'являються відеоролики на із десятками найманцями в одностроях армії РФ.
Попри це у китайських соціальних мережах періодично з'являються відеоролики на із десятками найманцями в одностроях армії РФ. Навіть Білий дім і Пентаґон визнали загальну вкрай негативну тенденцію, що Китай напряму залучений до бойових дій і аж ніяк не є «незалежною стороною, що хоче негайного миру».
Звісно, що перебування китайських найманців у лавах окупаційно-терористичного контингенту РФ, на відміну від північнокорейців, — їхній власний вибір, ніяк не схвалений офіційно Пекіном, але й не заборонений. Незрозуміло, які пояснення у такому випадку хоче отримати Володимир Зеленський від Сі Цзіньпіна, адже тоді доведеться пояснювати участь тайванців і японців у боях на боці України.
Крім того, МЗС КНР уточнило, як спільно з українськими колегами працює над перевіркою повідомлень про двох китайських громадян, захоплених у полон на одному із відтинків фронту у Донецькій області. Водночас відбувається зачищення внутрішнього інформаційного простору Піднебесної.
Один із показових випадків стався у соціальній мережі «Xīnlàng Wēibó», де цензори видалили допис колишнього редактора англійськомовного пропагандистського видання Global Times товариша Ху Сіцзіня. Він із-поміж перших сповіщав співгромадян про участь китайців у московитській агресії проти України.
«Мені відомо із надійних джерел, що десятки уродженців КНР воюють на боці РФ і лише одиниці на боці України. Так, вони є в обох арміях. Мої колеги брали у них інтерв'ю та публікували у західних соціальних мережах, включно із відео. Вони й самі розміщували бравурні дописи у соцмережі «Dóuyin», але партія наказала все видалити. Ці факти ніколи навмисно не ховалися, до тепер. Боюся, що і цей мій допис цензура не пропустить», — заявив Ху Сіцзін.
Так і сталося, на сьогодні внутрішньокитайських соцмережах відсутні всі згадки про найманців, а тим паче про бранців. Позірно нейтральна позиція Пекіна у московитсько-українській війні насправді ж вичікувальна, згідно із конфуціанською традицією — режим КНР просто вичікує на березі, коли річкою пропливуть трупи його ворогів, противників і опонентів.
Підсумовуючи, наголосимо, що станом на весну 2025 року проти Києва справді здійснюється обопільна агресія сучасної «вісі зла» — Москва-Тегеран-Пхеньян-Пекін. Це посилює міжнародну нестабільність, навіть, якщо на Заході відмовляються визнати й прийняти очевидну дійсність, коли світ знов опинився на межі глобального конфлікту.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що комуністичний режим у Пекіні усвідомив, що поточна ситуація у світі створює сприятливі умови. Китай просуватиме власні геополітичні ідеї.