Created with Sketch.

Кожен шостий танкер «тіньового флоту» застрахований новозеландською Maritime Mutual, — Reuters

вчора, 15:39

Невелика страхова компанія з Нової Зеландії допомагала перевозити підсанкційну нафту з росії та Ірану.

Про це йдеться у розслідуванні Reuters.

За даними агентства, Maritime Mutual забезпечувала страховку майже кожного шостого танкера, що входить до так званого «тіньового флоту» (судна, які приховують походження вантажу та перевозять нафту в обхід західних санкцій).

Розслідування Reuters показало, що Maritime Mutual, якою керують 75-річний британець Пол Ренкін та члени його родини, страхувала десятки танкерів, які перевозили російську та іранську нафту. Страховка є ключовою умовою для виходу судна в море: без неї танкери не допускаються до більшості портів, включаючи іранські та російські. За підрахунками дослідницького центру CREA, з 2018 року застраховані Maritime Mutual судна перевезли нафти та нафтопродуктів з Ірану та Росії на суму не менше $18,2 млрд та $16,7 млрд відповідно.

Влада Нової Зеландії розпочала перевірку діяльності Maritime Mutual, пише Reuters з посиланням на джерела. 16 жовтня фінансова поліція провела обшуки в офісах компанії в Окленді та Крайстчерчі, вилучивши документи та записи. Розслідування ведеться спільно зі США, Великобританією та Австралією. Після початку перевірки Maritime Mutual оголосила, що припиняє страхувати судна з російською нафтою та танкери «тіньового флоту».
 

Читайте також
Сі Цзіньпін попросить Трампа про зменшення підтримки Тайваню
Політика
Провал кремлівської місії
Політика
Бессент заявив про домовленість, яка дозволить Китаю уникнути 100% мит США
Економіка
Міністр фінансів США назвав Кирила Дмитрієва «російським пропагандистом»
Політика
Фіцо проти використання заморожених активів рф для підтримки України
Політика
путін шукає ворогів у Кремлі через страх перевороту, – The Telegraph
Політика