Новий дім у Польщі: майже 40% українських біженців не планують повертатися.
Близько 40% українців, які проживають у Польщі, не планують повертатися додому навіть після завершення війни.
Такі дані містяться в свіжому дослідженні Personnel Service «Барометр польского ринку праці».
За результатами опитування, 38% українців у Польщі бачать своє майбутнє саме тут. 17% планують повернутися в Україну відразу після закінчення війни, а 16% — протягом 1–2 років.
Головною причиною залишитися в Польщі опитані називають вищі зарплати — про це заявили 54% респондентів. Крім того, значущими факторами стали стабільна зайнятість, можливість легалізації перебування та шанси на кар’єрне зростання.
Про бажання залишитися в Польщі найчастіше говорять люди 35–44 років. У цій віковій групі 45% не планують повернення в Україну.
Опитування «Барометра» також виявило, що 88% українців, які проживають у своїй країні, не збираються виїжджати за кордон на заробітки після закінчення війни. Це логічно — прагнення залишитися і допомагати у відновленні батьківщини, зазначає голова Personnel Service Кшиштоф Інґлот.
Водночас експерт підкреслює, що бажання виїхати вище серед молоді та професійно активних громадян. На думку Інґлота, багато з них у перші місяці захочуть тимчасово покращити своє фінансове становище.
Таким чином, Польща залишається ключовим напрямком трудової міграції українців. Експерт прогнозує, що після відкриття кордонів до країни може прибути до мільйона працівників з України.