«Добропорядна» рейдерка: Валешинська-Беженару провалилася на шляху до суду... як суддя.
Друзі, ви будете сміятися, але очільниця злочинного угруповання, яка тривалий час організовувала збройні напади на сільгосппідприємства й зараз за це перебуває на лаві підсудних, ледь не стала суддею. У статусі обвинуваченої.
У червні 2013 року Україну сколихнула звістка про те, що в селі Чаусове-2 Первомайського району Миколаївської області група озброєних «тітушок» під керівництвом адвокатеси Оксани Валешинської напала на селян, які вийшли в поле збирати врожай. «Тітушок» Валешинська привезла з Києва — як згодом з’ясувалося, їх уже використовували для нападу на Окружну виборчу комісію в Шевченківському районі столиці під час парламентських виборів 2012 року.
Фактично бандою рейдерів керували тодішній начальник прокуратури Миколаївської області Юрій Марченко, якого генпрокурор Пшонка згодом призначив заступником прокурора Хмельницької області, та його батько Микола Марченко — генерал-майор міліції у відставці, колишній начальник УМВС України в м. Києві та екскерівник УМВС у Херсонській області. На початку 2000-х років він очолював столичний УБОЗ.
Що ж до адвокатеси Валешинської, то ця енергійна дама відповідала за виготовлення фальшивих актів на земельні ділянки (разом із головою Первомайської райдержадміністрації Борисом Демченком, його першим заступником Сергієм Бондаренком і начальником відділу Держкомзему в Первомайському районі Валерієм Шарандаком) і організацію збройного нападу.
Зухвалість рейдерів пояснювалася тим, що вони діяли в інтересах сина тодішнього генерального прокурора України Артема Пшонки. Поблизу села розташовувався гранітний кар’єр, на який поклав око Артем Вікторович. Запаси кар’єру вичерпалися, натомість шар граніту продовжувався під землями колишнього колгоспу «Шлях Леніна». Виконуючи вказівки сина генпрокурора, голова Миколаївської облдержадміністрації Круглов доручив Демченку, під контролем прокурора Марченка, який представляв інтереси родини Пшонки в регіоні, виготовити фальшиві державні акти на землю, а далі передати земельний масив «мертвим душам», які згодом «здадуть в оренду» ці землі ТОВ «Партнер-Агро», спеціально зареєстрованому для цієї оборудки адвокатом Валешинською.
У 2014 році я звернувся до Генеральної прокуратури України із заявою про вчинення групою осіб кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Оскільки йшлося про людей із найближчого оточення колишнього генпрокурора Пшонки, справу прийняло до провадження Управління (згодом — Департамент) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. У листопаді 2017 року департамент направив до суду обвинувальний акт щодо Валешинської, а в січні 2019 року — щодо батька та сина Марченків. Артем Пшонка оголошений у розшук.
Що стосується «тітушок», яких Валешинська 18 червня 2013 року привезла в Чаусове-2 і яким наказала відкрити вогонь по селянах, то двоє з них — Костянтин Стрижак та Владислав Чернишов — були засуджені до 4 років позбавлення волі кожний і давно вже відбули покарання. Решта банди також отримала різні строки ув’язнення.
Благо, обраний їй запобіжний захід не передбачає тримання під вартою. Майбутню посаду вона собі обрала чималу — суддю апеляційного господарського суду. Щоправда, оскільки її прізвище надто добре відоме, Валешинська змінила його на Беженару. Після цього подала до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявність судимості» вже на нове ім’я.
І все йшло добре: Оксана Сергіївна успішно складала кваліфікаційні іспити та проходила співбесіди, аж доки не знайшлися добрі люди, які поінформували ВККСУ, що кінокомпанія «СБУ Пікчерз» (жарт), тобто Bihus.Info, навіть зняла колись документальний фільм про те, як заступник генерального прокурора Столярчук намагався незаконно закрити кримінальне провадження щодо Валешинської-Беженару. За цей епізод Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула його до дисциплінарної відповідальності.
Коротше кажучи, рішенням ВККСУ від 12 червня 2025 року обвинувачена Валешинська, вона ж Беженару, отримала категоричну відмову в доступі до посади судді.
На фото: Валешинська-Беженару, яка ледь не стала суддею господарського апеляційного суду, керує збройним нападом на селян 18 червня 2013 року.