Вартість однієї лише квартири у Києві становить 5 млн 370 тис. грн.
Нещодавно призначеному міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову навряд чи доведеться нарікати на маленьку зарплату як це робила колишня очільниця МОН Ганна Новосад.
Згідно з нещодавно поданою декларацією Чернишов посів міністерську посаду, маючи солідну «фінансову подушку».
Так, вартість однієї лише квартири у Києві становить 5 млн 370 тис. грн. У декларації також подано відомості щодо шести інших об'єктів нерухомості. При цьому зазначена вартість лише частини з них: 450, 944, 116 тис. грн.
Також із декларації відомо, що Чернишов та його дружина дуже люблять годинники. Але не орієнтуються у їхній вартості.
У декларації вказано дванадцять наручних годинників без уточнення вартості. Зазначені лише марки: Rolex, Patek Philippe Nautilus, Ulysse Nardin, A. Lange & Sohne.
Моделі не уточнюються, тож про загальну ціну схильності міністра до пунктуальності сказати важко.
Так, з огляду на знижки одну з моделей A. Lange & Sohne зараз можна придбати усього лише за пів мільйона грн. Проте не факт, що міністр настільки схильний до економії.
Також міністр не вказав у декларації вартість ювелірних виробів, творів мистецтва та колекцій книг.
Кращою виявилася ситуація з транспортними засобами.
Так, Range Rover Autobiography 2018 року випуску коштує згідно з декларацією 4 млн 470 тис. грн, Mercedes-Benz S 500 4MATIC – усього лише мільйон.
В цілому у декларації йдеться про наявність чотирьох автівок.
До призначення по посаду міністра, з 28 жовтня 2019 року по 4 березня 2020 року Олексій Чернишов був головою Київської обласної державної адміністрації.
Перед цим працював у комерційному секторі. Так, у 2012 році Чернишов заснував інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Development, діяльність якої була сфокусована на розвитку масштабних проєктів комерційної нерухомості. У 2014 році заснував інвестиційну компанію VI2 Partners.
Наразі фірми Чернишова зареєстровані на його дружину.
Частина з них зареєстрована в офшорних зонах, зокрема на Кіпрі та Маршалових і Віргінських островах (останні перестали бути офшорною зоною лише два місяці тому).