Created with Sketch.

Легендарному оперному співаку та добровольцю Василю Сліпаку сьогодні мало б виповнитися 46 років

20.12.2020, 11:02
Фото: То є Львів

20 грудня в Києві вшанують пам'ять всесвітньо відомого оперного співака, який загинув на Донбасі у 2016 році.

Легендарного опера співака згадують сьогодні в Україні та у світі. Добрим словом, віршами, акціями пам'яті на його честь.

Так, 20 грудня – День народження видатного оперного співака та бійця ДУК "Правий сектор" Василя Сліпака. В неділю о 16-00 в Арт-сквері Василя Сліпака запаліть лампадку на пам'ять героя-добровольця.

Про це раніше повідомлялося на сторінці Правого сектору у Фейсбук.

“Біль утрати пече. Сльози, квіти, овації.Не прозріли ми ще, не дозріли до Нації...Глянь, Василю, з небес, озвись громовицями, Не забудемо Тебе! Честь – за тебе помститися!!”, – написала у себе на сторінці Наталія Крісман.

“Розумієш, є люди інтересів і люди принципів. Між ними – прірва. Перші ніколи не зрозуміють других і навпаки”, – згадує почуті нею слова від Василя користувач Марія Неборачок.

Користувач Ірина Кравченко згадуючи  про Міфа написала про генетичне відчуття справедливості й своєї країни, землі властивої українцям, чому прикладом є постать Сліпака.

Є люди інтересів і люди принципів. Між ними – прірва. Перші ніколи не зрозуміють других і навпаки

 А на сторінці Diaspora.ua пишуть:

Він жив у Парижі майже двадцять років, виступав на сценах багатьох славетних театрів світу із сольними концертами, виконавши понад сотню різних партій. Та найулюбленішою була партія Мефістофеля в опері «Фауст». Звідси його позивний «Міф», з яким він воював на Донбасі.

Від початку Євромайдану В.Сліпак координував у Франції громадські акції, зокрема 10 червня 2016 року організував Міжнародний марш «Stop Putin War in Ukraine!», в якому взяли участь мешканці близько 30-ти країн світу.

Уперше Василь Сліпак поїхав на війну у травні 2015 р. і пробув там місяць, взявши участь у боях у Пісках біля Донецького аеропорту та Авдіївці  у складі 7-го окремого батальйону ДУК ПС, доки його не поранили.

Міф не планував повністю віддаватися війні, але для нього важливо було знаходитися там, де він потрібен –на сцені і на війні. "Як чоловік, можу бути на війні, а як артист – можу робити максимальну промоцію України у Франції", – говорив він.

Інтерв'ю з Василем Сліпаком у Парижі

Вдруге Василь Сліпак потрапив на фронт у вересні 2015 року – у с.Водяне під Маріуполем. І втретє – у червні  2016 року. Планував пробути на фронті пів року, проте вже через 11 днів, 29 червня 2016 р., загинув. Похований Герой на Личаківському цвинтарі на полі почесних поховань № 76.

Василь Сліпак став першим в історії України добровольцем, якого посмертно нагороджено Золотою Зіркою Героя. Також він – кавалер ордена. «За мужність» І ступеню та Герой України.
 
В Україні у 2018 р. зняли документальний фільм "Міф" (режисери – Леонід Кантер та Іван Ясній).

А вчора, напередодні 46-го дня народження Василя Сліпака у Києві презентували ще один присвячений йому документальний фільм "Арія, перервана кулею"

Читайте також
Василь Сліпак: назавжди присутній у наших лавах
Життя
П'ять років тому в бою з російським агресором загинув соліст Паризької опери Василь Сліпак
Війна
Три закони Артура Кларка
Життя
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Фізики експериментально підтвердили існування нового типу надпровідності
Життя
Червонокнижна сон-трава потребує захисту держави на Вінниччині
Життя