Created with Sketch.

​Лікарням дали добро брати гроші?

04.05.2017, 11:55

Незабаром у лікарнях можуть з’явитися легальні прейскуранти на будь-яку лікарську маніпуляцію, як це нині в приватних клініках.

Наприклад, укол – 20 грн., крапельниця – 50 грн., операція – від 1500 грн. Таку перспективу змалювали лікарі після того, як Верховна Рада прийняла законопроект №2309 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я», за який проголосували 280 народних депутатів.

Згідно з новим законом, лікарні та клініки самі можуть реорганізуватися в підприємства й перейти на баланс місцевих громад, або ж залишитися на держзабезпеченні. Крім того, лікарням офіційно дозволили отримувати кошти не тільки з держбюджету, але й від пацієнтів. Оскільки цим законопроектом вводиться поняття «медична послуга», за яку потрібно платити.

«Це дозволить легалізувати ринок тіньових послуг, який існує сьогодні», – вважає голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Утім, експерт ГО «Громадський союз з реорганізації системи охорони здоров’я» Дмитро Подтуркін звертає увагу на цікаву деталь: «Закон дає право лікарням надавати платні послуги. Але мінімальний пакет, який пацієнтам буде надано безкоштовно, тобто, за рахунок держави, ніде не прописаний. Його навіть немає в проекті. Звичайно, є надія, що ніхто не дозволить лікарням зробити усі послуги платними після того як закон вступить у силу».

У лікарнях теж розуміють, що, по суті, дано старт платній медицині.

«А зараз ви хіба лікуєтеся безкоштовно? Тільки платити доведеться в касу. І санітарка, і медсестра буде знати, що не тільки лікар отримає кілька тисяч за місяць, але і вона отримає гідну зарплату, а не подачку від лікаря. Безкоштовною буде тільки швидка допомога. Соціально незахищені зможуть скористатися страховкою або благодійною допомогою так, як це відбувається на Заході», – каже на правах анонімності лікар з Інституту травматології та ортопедії НАМН України.

Медики впевнені, що відразу в лікарнях зникнуть порожні палати, а замість них з’являться VIP-послуги за гроші.

«Харчування теж має бути платним у лікарні. Приміром, наймають спеціальні фірми, які будуть привозити пристойну їжу. Безкоштовними будуть тільки уколи і крапельниці в реанімації та, наприклад, термінова операція. Але для цього має запрацювати державна страхова медицина, інакше пенсіонери й бідні люди не зможуть ні на що розраховувати. Правда, наскільки МОЗ вдасться все це пробити, я сумніваюся. Втрутиться якийсь політик, і все загальмується», – з сумом каже головний лікар однієї з лікарень області.

Офіційно кажуть, що ціни на послуги не будуть встановлювати, поки не буде вказано чіткий перелік безкоштовної допомоги.

«Його готують у МОЗ, і через місяць-два він буде взятий у роботу», – пояснив член комітету ВР з питань охорони здоров’я Костянтин Яринич. За його словами, до червня також планують проголосувати за страхову медицину: «Гарантований пакет послуг передбачає безкоштовну екстрену і хоспісну допомогу, і, швидше за все, лікування інфекційних захворювань».

Олена Матвієнко

За матеріалами http://ng.pl.ua


Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава