Керівництво Новосанжарського лісгоспу має намір уже найближчим часом пустити під сокиру 700 гектарів сосен. Це 3,5 процента фонду дерев регіону.
Лісівники пояснюють свої плани боротьбою з хворобою лісу. Проте такого масштабного разового нищення дерев, якщо воно станеться, Полтавщина ще не бачила.
Захворілі сосни планують просто спиляти. Лікування недоречне – в один голос твердять лісівники.
Працівники Новосанжарського лісогосподарства, які зараз завершують оформлення дозволів на свій план, кажуть що необхідність викликана «кореневою губкою». Хвороба яка невидимо нищить кореневу систему дерев і поступово шириться лісом.
Хвойні насадження і раніше вражали шкідники, проте не так масово, як в останні 3-4 років. Окрім вибіркових і суцільних рубок у соснових насадженнях іншого способу боротьби із кореневою губкою, від якої страждають дерева, немає – пояснює намір директор Новосанжарського лісгоспу Василь Красюк.
Місцевим жителям перспектива втратити масштабні ліси категорично не подобається. Люди ставляться з недовірою до пояснень лісівників, що проблему можна вирішити виключно радикальним методом. І підозрюють, що дерева просто знадобилось відправити на лісопилку. Та не вірять в епідемію важкорозрізнюваної хвороби.
Не порадились з місцевими жителями, парують лісівники, бо неспеціалісту в проблемному дереві не розібратися. І залучили на свій бік більшість сільських чиновників регіону. Ті тепер теж не вважають за потрібне дослухатись до жителів.
«Я очевидно трохи більше знаю і бачу чим громада, що дійсно ці дії треба робити» - заявив Руденківський сільський голова Сергій Головко.
В Новосанжарськом лісгоспі уже отримали офіційні висновки науковців. Їх робили колеги з Харківської області. В документах бажана лісівниками рекомендація – провести суцільні санітарні рубки.
Головний аргумент – дерева постарішали, їм близько півсторіччя, і не можуть більше самі боротися зі шкідниками і розвиватися. Проте насправді сосни ще не досягли навіть середнього віку, який у дерев області – 59 років.